Středa 1. května 2024, Svátek práce

Velšané si na MS snadno poradili s Gruzií, v tabulce se dostali do čela před Austrálii

Dan Biggar se prodírá gruzínskou obranou. foto: Reuters

toyota - Velšští ragbisté vstoupili do mistrovství světa v Japonsku pohodlnou výhrou nad Gruzií 43:14.
  14:40

‚Homosexuálové přijdou do pekla.‘ Ragbyová hvězda Folau kvůli homofobii mění národní dres

Vítězové Turnaje šesti národů vedli po první půli díky čtyřem položeným pětkám 29:0 a po změně stran si náskok bezpečně pohlídali. Velšský kapitán Alun Wyn Jones vyrovnal 129. startem národní rekord.

Spolufavorité skupiny D Velšané vlétli do utkání ve velkém stylu a už po dvou minutách otevřeli skóre. Gruzínci, kterým chybí zraněný kapitán Merab Šarikadze, postupně vyrovnali hru, ale bodů se dočkali až ve druhém poločase.

Největší velšská hvězda Dan Biggar se zdraví se svou manželka.
Dillon Lewis se raduje z výhry nad Gruzií.

V neděli čeká Wales ostrý test v podobě obhájců stříbra Australanů, kteří si na úvod poradili s Fidži. Gruzie narazí na Uruguay.