2. února 2015 19:47, aktualizováno 3. 2 16:40 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Tvrdé boje na badmintonovém šampionátu. Koukal i Gavnholt ale obhájili

Badmintonista Petr Koukal. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Badmintonista Petr Koukal. | foto: czechbadminton.cz

KARVINÁ/PRAHA Bez velkých překvapení se obešel republikový šampionát badmintonistů. Zaplněné tribuny karvinské sportovní haly viděly osmý triumf Petra Koukala ve dvouhře mužů a sedmé zlato Kristíny Gavnholt. Obě české singlové jedničky však musely o svůj titul tvrdě bojovat.

Koukal na cestě do finále sice neztratil jediný set, avšak v závěrečném zápase proti Milanu Ludíkovi musel výhru doslova vydřít. Ludík před týdnem zvítězil na Island International a skvělou formu si přivezl i do Karviné. Favorita zaskočil v prvním setu, a i když Koukal srovnal, rozhodnout musela až koncovka třetí sady. Koukal ale nakonec zvítězil 15:21, 21:14 a 21:19.

Dvojnásobná olympionička Kristína Gavnholt i přes několikaměsíční herní pauzu zaviněnou zraněním kolene dokázala obhájit titul ve dvouhře žen a svou sbírku mistrovských titulů rozšířila na sedm.

Badmintonista Petr Koukal
Badmintonista Petr Koukal
Kristína Gavnholt prohrála ve druhém kole s olympijskou vítězkou a pozdější...
Vítězné gesto Kristiny Gavnholt.

Stejně jako Koukal neztratila na cestě do finále ani set, tam však musela čelit nepříjemné hře turnajové dvojky Zuzany Pavelkové. Gavnholt ve více než hodinu trvajícím zápase porazila semifinalistku nedávného US Open až v koncovce třetího setu.

Ani smíšená čtyřhra nepřinesla žádné překvapení. Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou prošli celým turnajem hladce a zvítězili už pošesté v řadě. Suverénní cestu pavoukem stvrdili finálovou výhrou nad Stanislavem Kohoutkem a Hanou Milisovou v poměru 21:15 a 21:12.

Staronové mistryně republiky vzešly z finálového utkání čtyřhry žen, ve kterém zvítězily Hana Milisová s Lucií Černou. Českokrumlovské hráčky si došly pro třetí společný titul v řadě, zlato získaly po finálové výhře 22.20, 15:21 a 21:14 nad juniorskými reprezentantkami Magdalénou Lajdovou a Denisou Šikalovou.

Naopak zcela nové mistry republiky viděla soutěž ve čtyřhře mužů, svůj první společný titul získali Stanislav Kohoutek s Michalem Světničkou. Ve finále jim tři sety vzdoroval zkušený pár Herout, Neděla, nakonec ale po výsledku 21:14, 15:21 a 21:11 slaví Brňané.

Naši nejlepší badmintonisté v čele s Koukalem a Gavnholt se na jaře dozví, kdo z nich se podívá na první Evropské hry v Baku, ještě zajímavější pak bude začátek kvalifikace o olympijské hry v Riu de Janeiru. Mistrovství republiky napovědělo, že naše jedničky ještě nic nemají jasné…

Kateřina Tomalová