26. července 2015 22:36 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Badmintonistka Gavnholt podruhé v kariéře vyhrála turnaj Grand Prix

Vítězné gesto Kristiny Gavnholt. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vítězné gesto Kristiny Gavnholt. | foto: ČTK/AP

VLADIVOSTOK Badmintonistka Kristína Gavnholt vyhrála podruhé v kariéře turnaj Grand Prix, tedy třetí nejvyšší světové úrovně. Na Russian Open ve Vladivostoku zvítězila bez ztráty setu a ve světovém žebříčku se posune z druhé stovky přibližně na 60. místo. Po výpadku způsobeném zraněním kolene se tak opět stane českou žebříčkovou jedničkou.

Gavnholt začala finálový zápas proti dvacetileté Japonce Maju Macumotové skvěle. Rychle vedla 11:5 a náskok dál navyšovala. „Nevěděla jsem, co mě čeká, ale snažila jsem se hrát svou hru, aktivní a útočnou. Soupeřce to dělalo problémy, nedokázala mě přetlačit a dělala pod tlakem nevynucené chyby,“ řekla na svazovém webu hráčka, která v Rusku navázala na tři roky starou výhru na Dutch Open.

Kristína Gavnholt prohrála ve druhém kole s olympijskou vítězkou a pozdější...

Kristína Gavnholt.

„Před druhým setem jsem věděla, že se bude hrát v jiném tempu, a byla jsem na to připravená. Japonka přestala kazit a snažila se hrát útočně. Koncovka byla těsná. Trochu jsem znervózněla, ale naštěstí se mi to podařilo dotáhnout do vítězného konce,“ uvedla česká reprezentantka k druhému setu, ve kterém ztratila vedení 19:15 a promarnila mečbol, ale druhý nakonec proměnila.

Turnaje v dalekém Vladivostoku se z našich žen zúčastnila ještě Zuzana Pavelková, která ale v prvním kole nestačila na finalistku nedávných Evropských her Lianne Tan z Belgie. V soutěži mužů bylo maximem pro trio českých reprezentantů Koukal, Ludík, Fröhlich druhé kolo. Russian Open opanoval Tommy Sugiarto z Indonésie.

Lidovky.cz, ČTK