Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Šarapovová se po zranění vrátí na turnaji ve Stanfordu. Dostane divokou kartu

Sport

  10:58
STANFORD/PRAHA - Ruská tenistka Maria Šarapovová dostala divokou kartu od pořadatelů turnaje ve Stanfordu, který začne 31. července. Pětinásobná grandslamová vítězka se tak v areálu prestižní kalifornské univerzity vrátí na kurty po zranění, které ji připravilo o travnatou část sezony.

Ruska Šarapovová po 15 měsících přichází na kurt, aby sehrála soutěžní zápas. foto: Reuters

Šarapovová nebude hrát ani na Wimbledonu. Bude léčit poraněnou nohu

Třicetiletá Šarapovová si poranila stehenní sval 16. května na antukovém turnaji v Římě. Vzhledem k tomu, že kvůli své dopingové minulosti nedostala divokou kartu od organizátorů grandslamového Roland Garros, měla mít pauzu až do začátku turnajů na trávě.

Slavná Ruska dostala pozvání od pořadatelů turnaje v Birminghamu a plánovala absolvovat kvalifikaci ve Wimbledonu, k čemuž ji opravňovalo její žebříčkové postavení. O víkendu však aktuálně 173. tenistka světa oznámila, že kvůli natrženému svalu letos na trávě startovat nebude.

Eugenie Bouchardová a Maria Šarapovová.
Šarapovová projevovala nezvykle mnoho emocí.

Šarapovová se vrátila k tenisu v dubnu po patnáctiměsíčním trestu za meldonium. V hlavních soutěžích turnajů WTA Tour tak vzhledem k nízkému postavení na žebříčku mohla startovat jen díky divokým kartám od pořadatelů, což část expertů a soupeřek Šarapovové kritizovalo a označovalo za protekci.

Autor:

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...