Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Skandál v dostihovém světě. Trenérské eso pózuje v sedě na mrtvém koni

Sport

  14:04
Dublin - Trénoval hned tři vítěze Velké národní. Zdá se, že své renomé však rychle ztratil. Slavný trenér dostihových koní Gordon Elliot je hlavní postavou velkého skandálu. Na sociálních sítích koluje fotka, kterou si širší veřejnost vysvětluje po svém: Posadil se na zesnulého koně, zatímco mluvil do telefonu a usmíval se do objektivu. „Zazvonil mi telefon, který jsem bez přemýšlení přijal a sedl si,“ líčil nešťastnou chvilku zachycenou na snímku samotný Ir.

Gordon Elliot na nepochopitelném snímku. foto: twitter.com

Patří k nejlepším ve svém oboru. Jako trenér vedl tři vítěze Velké národní steeplechase v Liverpoolu. Jedním z nich byl dokonce Tiger Roll, vítěz zmíněného závodu z roků 2018 a 2019.

Teď se však Gordon Elliot neuvedl nijak oslnivě, jako ve výše zmíněných případech. Spíše diametrálně odlišně. Na sociálních sítích se totiž objevil snímek, který zachycuje třiačtyřicetiletého Ira, jak sedí na mrtvém koni.

Ač se zprvu objevovaly zprávy, že se může jednat o fotomontáž, později se potvrdila skutečnost, že je fotka pravá. Její autentičnost ztvrdil pod nátlakem médií samotný Elliot. „Snímek byl pořízen před nějakým časem, když jeden kůň během ranní práce náhle podlehl infarktu,“ líčil trenér a dodal: „Je mi jasné, že to působí bezcitně, ale tak to vůbec není.“

Okolnosti ohavného snímku pak popisoval následně: „Stál jsem nad koněm, když mi zazvonil telefon. Bezmyšlenkovitě jsem ho zvedl a posadil se. Poté jsem slyšel někoho křičet a gestem jsem ho upozornil, aby chvíli počkal.“

Toto vysvětlení však všem nestačilo. A to především proto, že nejde o pouhou fotku s mrtvým koněm, ale o to, jak se na ní Elliot tváří a chová. V médiích a na sociálních sítích se ozývají hlasy, které jeho pózu odsuzují a požadují doživotní zákaz činnosti. Irská dostihová regulační rada už oznámila, že Elliotův případ začala vyšetřovat.

AURES Holdings a.s.
Pracovník podpory prodeje Brno

AURES Holdings a.s.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 34 000 - 34 000 Kč