Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Šla jsem na záchod a najednou holky říkaly: ‚Ty vole, Ester vyhrála,‘ směje se Samková

Sport

  20:00
PRAHA - Bronzová olympijská medailistka ve snowboardcrossu z probíhajících her v Pchjongčchangu Eva Samková v úterý přiletěla do Prahy a několik dní stráví doma. Plánuje zavítat také na Olympijský festival do Brna.

Bronzová olympijská medailistka, snowboardistka Eva Samková přiletěla v úterý do Prahy. foto: ČTK

KOMENTÁŘ: Smutné. Zlato Ledecké je jen dalším důkazem neexistence systému na výchovu sportovců

Za týden odletí na závod Světového poháru do španělské La Moliny, odkud pak vyrazí rovnou na městský snowboardcross v Moskvě. Závěrečný díl SP, který se uskuteční 17. března ve švýcarském Veysonnaz, Samková vynechá.

Neobává se, že by se ve zbytku sezony potýkala s nedostatkem motivace. Už má zkušenosti z období po zisku olympijského zlata v Soči. 

„Mě to teď bavilo a myslím si, že jsem si tímhle prošla. Myslím, že dva závody zvládnu,“ řekla. 

XXIII. zimní olympijské hry, snowboarding, snowboardcross, ženy, 16. února 2018...
Eva Samková po první kvalifikační jízdě na olympijských hrách v Pchjončchangu

Je zvědavá hlavně na podnik v Moskvě, kde má být postavená krátká snowoardcrossová trať přímo ve městě. „To jsme ještě nezažili. Má tam být nějaká obrovská konstrukce,“ uvedla.

Mluvila skřehotavým hlasem, který poznamenalo bouřlivé fandění rychlobruslařce Karolíně Erbanové. „Mluvím jako Hurvínek. Já mám hrozně ráda Hurvínka,“ smála se Samková. 

Poprvé na olympiádě zažila, jaké je to být přímo u kamarádčina úspěchu. S Erbanovou jsou spolužačky ze základní školy ve Vrchlabí. 

„U Kájiného (závodu) jsem byla mnohem víc nervóznější. Bylo hezké, že jsem tam u toho byla. A vím, co si Kája všechno prožila, že to měla těžké. Myslím, že je jedna z nejvíc, která si to zasloužila.“

„Protože já už jsem třeba jednu medaili měla, takže by to nebyla zas taková tragédie. Ona žije sama v Holandsku, nevidí se s rodinou, jen aby mohla takhle závodit,“ řekla čtyřiadvacetiletá snowboardcrossařka.

Samková byla vlajkonoškou české výpravy, která už v Pchjongčchangu získala šest medailí. S biatlonistkou Veronikou Vítkovou si po úspěšných závodech vyměňovaly v apartmánu vzkazy. Líbila se jí sounáležitost v českém týmu. 

„Já jsem si to užila asi víc, protože s většinou těch lidí se znám víc než v Soči. Atmosféra v celém týmu byla super, přišlo mi, že jsme se podporovali navzájem. Holky biatlonistky jsem poznala nejvíc a ty jsou vtipné,“ vyprávěla.

Vyrazila fandit na hokejový zápas Česka s Kanadou, v jehož průběhu se dozvěděla o šokujícím zlatu Ester Ledecké v superobřím slalomu. 

„Já jsem šla na záchod a najednou holky říkaly: ‚Ty vole, Ester vyhrála.‘ Pak jsme tam seděli jak pecky a trochu jsme to vstřebávali,“ řekla.

Po sezoně bude řešit stav svých ramen. Rozhodne se, jestli ji bude čekat další operace. 

„Jsme domluvení, že se v půlce dubna potkáme (s Pavlem Kolářem) a uvidíme, co a jak. Uvidíme, co mi doporučí,“ dodala dvojnásobná olympijská medailistka.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!