Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Slavný Šebrle trénovat na Dukle nebude. Zatím se chce věnovat rodině

Sport

  13:14
PRAHA - Možnost, že by Roman Šebrle vedl skupinu vícebojařů v Dukle Praha, padla. Alespoň prozatím. Bývalý světový rekordman se rozhodl, že než aby po kariéře opět vstoupil do atletického kolotoče soustředění a závodů, bude se nyní více věnovat rodině. O možnosti, že by se olympijský vítěz a mistr světa věnoval atletice jako kouč, hovořil s novináři na nedávném mistrovství světa v Moskvě.

Český desetibojař Roman Šebrle ukončil kariéru foto: ČTK

"Ještě trénovat nebudu, chci být také chvíli doma s rodinou," řekl dnes Šebrle novinářům na tiskové konferenci. "Nechal jsem si na rozmyšlenou dlouho, probíral jsem to ze všech strach, ale kdybych to vzal, nešlo by to dělat polovičatě," uvedl. V roli kouče by jej čekala každoroční dlouhá soustředění, časté cesty na víkendové závody, každodenní tréninky. "Takže je jasné, že bych rodinu trochu šidil. Musel bych se věnovat skupině atletů, každý by vyžadoval jinou péči, časově je to snad ještě víc náročnější než desetiboj," vysvětlil Šebrle.

"Ještě si chvilku dám od toho pokoj. Až děti odrostou, tak se k tomu možná vrátím," řekl. Nevyloučil, že by v budoucnu mohl přijmout nabídky na trenéra ze zahraničí. "Ale teď to nemá smysl řešit, je to ve hvězdách," konstatoval. Budoucnost Šebrleho tak bude spojena s golfem, v němž by se někdy rád dostal na olympijské hry. "Ale zatím je to všechno rozjednané," řekl bývalý vícebojař. Ve hře byla ale i fotbalová "kariéra", Šebrle totiž dostal i nabídku hrát za divizní Přední Kopaninu, ale ani to nejspíš nevezme. "To už totiž není sranda, takže bych na to asi taky neměl moc času," uznal.

Autoři: ,