Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Snowboardistka Pančochová jako první Češka vyhrála světovou sérii

US Open

  15:22
VAIL (USA) - Šárka Pančochová vyhrála jako první Češka sérii World Snowboard Tour. Po čtvrtém místě ve slopestylu na US Open ve Vailu ovládla hodnocení disciplíny i celkové pořadí snowboardistek. "Kdo je the best!," napsala Pančochová na svém profilu na sociálních sítích a přidala fotku celkového konečného pořadí WST, v němž nasbírala 2936 bodů.

Šárka Pančochová. foto: Reuters

Druhou Finku Enni Rukajärviovou předstihla o 153 bodů. Na US Open postoupila Pančochová mezi nejlepších šest ze čtvrtého místa. Finále slopestylu se ovšem ve Vailu kvůli špatnému počasí nekonalo. Do pořadí WST se mimo jiné započítávají i populární Zimní hry extrémních sportů v Aspenu X-Games, na nichž letos Pančochová skončila druhá. Čeští fanoušci budou mít šanci ji vidět za čtrnáct dnů v rámci Světového poháru ve slopestylu ve Špindlerově Mlýně.

Pančochová bude jednou z favoritek podniku Quiksilver Snowjam, dotovaného milionem korun. "Na Snowjam se těším jako na jednu z mála akcí v sezoně. Konečně můžu jet Světový pohár před domácím publikem. Mám radost, že přijede spousta profíků a hlavně moje kámošky," jmenovala Pančochová v tiskové zprávě třeba vítězku X-Games Jamie Andersonovou z USA či Norku Kjersti Buuasovou.

Závod US Open v rámci World Snowboard Tour (WST) v americkém Vailu

Ženy
Slopestyle: 1. O'Brienová (Kan.) 75,33 b., 2. Andersonová (USA) 74,88, 3. Voigtová (Kan.) 70,08, 4. Pančochová 69,53.

Konečné pořadí WST: 1. Pančochová 2936, 2. Rukajärviová (Fin.) 2783, 3. Mittermüllerová (Něm.) 2473.

Konečné pořadí slopestylu: 1. Pančochová 716, 2. Andersonová 698, 3. Norendalová (Nor.) 655.

Autor: