27. ledna 2013 8:40 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Pančochová skončila druhá ve slopestylu na X-Games

Šárka Pančochová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šárka Pančochová. | foto: Reuters

ASPEN (USA) Snowboardistka Šárka Pančochová skončila druhá ve slopestylu na prestižních X-Games v americkém Aspenu. Dvaadvacetiletá Češka zaostala jen o tři body za vítěznou Američankou Jamie Andersonovou. "Stříbro je historický úspěch!" napsal Martin Černík, bývalý jezdec a nyní trenér snowboardingové reprezentace na svém profilu na Facebooku.

X-Games - Zimní hry extrémních sportů v Aspenu:

Snowboarding - slopestyle
Ženy:
1. Andersonová (USA) 93,00 b., 2. Pančochová 90,00, 3. O'Brienová (Kan.) 88,66.

Pančochové první dvě jízdy na tzv. Zimní hrách extrémních sportů nevyšly a byla na chvostu výsledkové listiny. Napotřetí ale projela trať čistě a předvedla i skok "Backside 720". "Věděla jsem, že musím poslední jízdu zvládnout. Šla jsem do toho odhodlaně a vyšlo to. Jsem nadšená," řekla Pančochová na webu závodu. Češka získala za finálovou jízdu 90 bodů a skončila druhá za obhájkyní titulu a pětinásobnou vítězkou Andersonovou, která jela X-Games už podeváté.

Pančochová přijela na X-Games z mistrovství světa v Kanadě, kde před týdnem ve stejné disciplíně neobhájila stříbro a skončila čtrnáctá. Výsledkem v Aspenu znovu ukázala, že by mohla být medailovou nadějí pro olympiádu v Soči, kde bude mít za rok slopestyle premiéru na hrách pod pěti kruhy.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
BACKEND DEVELOPER

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj
nabízený plat: 40 000 - 80 000 Kč