Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Špotáková získala zlato i píseň od Tří sester

Sport

  16:25
PEKING - Česká oštěpařka Barbora Špotáková dnes na olympijských hrách v Pekingu posledním hodem získala nejen zlatou medaili, ale zároveň se stane hrdinkou písničky její oblíbené skupiny Tři sestry. Píseň jí v případě prvního místa před časem slíbil zpěvák a textař Tří sester Lou Fanánek Hagen.

Zlaté finále Špotákové. foto: ČTK


"Text udělám velice rychle, ale někdo z kamarádů musí složit muziku. Až se oklepeme z oslav na dnešním koncertu, měli bychom to po víkendu nahrát, aby skladba byla aktuální," řekl Fanánek.


Lídr Tří sester dodal, že už dnes během večerního vystoupení v Písku bude kapela přemýšlet, jak to všechno pojme a natočí.
Zlato v Pekingu Špotáková vybojovala hodem, kterým vytvořila evropský rekord 71,42 metru. O 64 centimetrů porazila Rusku Marii Abakumovovou, která během soutěže evropské maximum zlepšila jako první.


"Viděl jsem, že soupeřka z Ruska je v nevídané formě a nevěřil jsem, že Barbora hodí v tom dešti přes 70 metrů, takže jsem se spíše pomalu chystal k odjezdu na koncert," řekl Fanánek. "Říkal jsem si, že takhle to zvrátit posledním pokusem bývá jenom v pohádkách." S čerstvou olympijskou vítězkou, kterou Fanánek označil za "správnou figuru", populární hudební formace Tři sestry kamarádí již delší dobu. Špotáková loni křtila novou desku Tří sester Mydlovary a navštěvuje jejich koncerty, kapela úspěšné sportovkyni zazpívala v přímém přenosu při vyhlašování jejího vítězství v anketě Atlet roku.


Špotáková si do Pekingu přivezla od kapely jako dárek pro štěstí keramického ptáčka. Od Tří sester také dostala doživotní vstupenku na všechny jejich koncerty a občas si s nimi i zazpívá. Podle Fanánka zná většinu jejich textů. Společné setkání Tří sester a olympijské vítězky zatím podle Fanánka naplánované není. "Nějaký domluvený sraz typu 'po válce v šest U Kalicha' nemáme, Barbora teď určitě bude mít spoustu povinností. Tři sestry počkají na společné oslavy klidně do října," dodal Fanánek.

Autor:

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...