8. listopadu 2012 14:49, aktualizováno  17:10 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Štěpánek s Paesem slaví postup do semifinále Turnaje mistrů

Radek Štěpánek a Leander Paes | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radek Štěpánek a Leander Paes | foto: ČTK

LONDÝN Tenista Radek Štěpánek si zahraje při své premiéře na Turnaji mistrů ve čtyřhře semifinále. Český hráč dnes spolu s Indem Leandrem Paesem porazili v Londýně španělský pár Marcel Granollers a Marc López 7:5, 6:4, připsali si na konto druhou výhru a s předstihem si zajistili postup ze skupiny A.

V prvním utkání zdolali Štěpánek s Paesem pákistánsko-nizozemskou dvojici Ajsam Kúreší, Jean-Julien Rojer 6:4, 7:5. V sobotu se střetnou s nejvýše nasazeným párem Mikem a Bobem Bryanovými z USA s tím, že semifinále už mají jisté.

První set duelu se Španěly rozhodli Štěpánek s Paesem brejkem v závěru sady a po využitém setbolu si radostně zatančili. Ve druhém setu prohrál Štěpánek dvakrát podání, ale česko-indický pár dokázal vyrovnat z 0:2 na 2:2 a od stavu 2:4 získal čtyři gamy v řadě. Z výhry se Štěpánek s Paesem radovali za hodinu a půl.

Pro Štěpánka byl zápas s Granollersem a Lópezem do jisté míry i generálkou na finále Davisova poháru, které se koná příští týden v Praze. Štěpánek je českou dvojkou a spolu s Tomášem Berdychem tvoří pár pro čtyřhru.

Granollers a López jsou v nominaci kapitána Alexe Corretji, který zápas v Londýně na místě sledoval.

Podesáté v kariéře postoupil do semifinále Turnaje mistrů ve dvouhře Roger Federer. Švýcarský obhájce titulu si zajistil postup ze skupiny B díky výhře nad Davidem Ferrrem 6:4, 7:6 a Španěla porazil i ve čtrnáctém vzájemném duelu.

ČTK, Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.