Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Stín podezření? Šampiona Vuelty Hornera nenašli dopingoví komisaři

Sport

  13:31aktualizováno  22:11
MADRID - Den po triumfu na Vueltě se americký cyklista Chris Horner dostal do problémů s dopingovými komisaři. Ti ho totiž v pondělí ráno nezastihli v týmovém hotelu. Podle své stáje RadioShack však Horner s dostatečným předstihem oznámil, že bude jinde.

Chris Horner foto: Reuters

"Kontroloři šli do týmového hotelu, tam ale Horner nebyl. Byl v hotelu, kde bydlela jeho manželka," uvedl tiskový mluvčí RadioShacku Philippe Maertens. Podle něj Horner zaregistroval změnu hotelu už před nedělní závěrečnou etapou Vuelty v online systému ADAMS, který sportovci využívají právě pro informování antidopingových komisařů o svém místě pobytu. "Měli by se více věnovat administrativě a kontrolovat pohyb sportovců," dodal Maertens. Hornera v Madridu hledali zástupci Španělské antidopingové agentury (AEPSAD) na pokyn svých amerických kolegů z USADA, kteří jim poskytli adresu týmového hotelu.

Mluvčí USADA později potvrdila, že cyklista změnu nahlásil, ale ke španělským komisařům už se informace nedostala. Horner se tak žádného prohřešku nedopustil. Pokud sportovec vlastní vinou zmešká dopingovou kontrolu, je to považováno za porušení pravidel a v případě tří těchto provinění během 18 měsíců následuje distanc. Horner, jenž příští měsíc oslaví 42. narozeniny, se stal v neděli nejstarším vítězem jedné z Grand Tour a prvním americkým šampionem na Vueltě.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!