Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Strach o život šéfa týmu MotoGP. Gresini skončil kvůli koronaviru v umělém spánku

Sport

  22:19
Boloňa - Bývalý mistr světa silničních motocyklů a současný šéf týmu MotoGP Fausto Gresini musel být v závěru roku kvůli komplikacím způsobeným covidem-19 uveden do umělého spánku. Zdravotní stav devětapadesátiletého Itala se mezitím mírně zlepšil a lékaři začali s jeho pomalým probouzením. V prohlášení to uvedl tým Gresini Racing.

Ital Valentino Rossi v čele vláčku jezdců při GP Argentiny. foto: ČTK/AP

Gresini byl po nákaze koronavirem hospitalizován minulou neděli v Imole, odkud byl o tři dny později převezen na jednotku intenzivní péče do nemocnice v Boloni. Tam ho lékaři kvůli sníženým hodnotám saturace krve kyslíkem uvedli do umělého spánku a intubovali ho, po zlepšení stavu ho ale dnes začali probouzet.

Gresini během závodní kariéry vyhrál 21 Velkých cen včetně Grand Prix v Brně a v letech 1985 a 1987 se stal mistrem světa v kategorii do 125 ccm. Jeho tým Gresini Racing aktuálně působí ve všech třech třídách mistrovství světa i v sérii elektrických motocyklů MotoE.

Španěl Joan Mir je mistrem světa MotoGP, stačilo mu i sedmé místo
Španěl Joan Mir je mistrem světa MotoGP, stačilo mu i sedmé místo
Autor:

20 z vás otestovalo produkty ECO by Naty. Jak testování dopadlo?
20 z vás otestovalo produkty ECO by Naty. Jak testování dopadlo?

ECO by Naty je značka založena na jednoduchém, avšak silném závazku – poskytovat inovativní a ekologicky šetrné produkty, které chrání nejen zdraví...