Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Strýcová: Nejsme kamarádky, Šarapovová žádné nemá. A štve mě, že má úlevy

Sport

  12:39
MIAMI - Návrat ruské tenistky Marie Šarapovové po patnáctiměsíčním trestu za doping se pomalu, ale jistě blíží. Zdá se, že na růžích ustláno mít rozhodně nebude. Alespoň tedy co se přijetí od soupeřek týče.

Maria Šarapovová na exhibici v Las Vegas. foto: ČTK/AP

„Jediné, co mohu ovlivnit, je můj výkon na kurtu. Věřím, že činy jsou více než slova,“ prohlásila před pár dny Maria Šarapovová, která se vrátí do akce ve středu 26. dubna díky divoké kartě pro halový turnaj ve Stuttgartu.

Její soupeřky ale z toho příliš nadšené nejsou. Tradičně ostrými pálila do pětinásobné grandslamové vítězky Češka Barbora Strýcová, která si sama před čtyřmi lety „odkroutila“ půlroční distanc za užití stimulantu sibutramin.

Ruská tenistka Maria Šarapovová.
Zklamaná Barbora Strýcová.

Zkušenosti ale Šarapovové, která se provinila užitím Meldonia, předávat nejspíše nebude. „Nejsem její kamarádka. Nemyslím si, že má vůbec na okruhu nějakou kamarádku. Nemá přátele, protože se ostatních straní, s nikým se nebaví,“ řekla Strýcová v tomto týdnu v Miami, kde se probila s parťačkou Saniou Mirzaovou z Indie až do finále deblu.

Podobně mluvila také dánská hvězda Caroline Wozniacká. „To, co udělali pořadatelé turnaje ve Stuttgartu, je hodně neuctivé,“ pronesla bývala světová jednička, která v sobotu prohrála ve finále floridského turnaje s Britkou Johannou Kontaovou 4:6, 3:6 a která na zmíněném německém turnaji už dvakrát usilovala o titul (ani jednou neuspěla).

„Nejvíce mi vadí, že ona bude po tom všem, co udělala, hrát první zápas až ve středu, zatímco my za sebou budeme mít náročný fedcupový týden a do turnaje vstoupíme už v úterý. To mě štve, nic proti Marii osobně nemám, ale tohle je podle mně hodně nefér a proti pravidlům,“ vysvětlila Strýcová.

„Mně by se tehdy také divoké karty hodily, ale nejmenuji se holt Šarapovová. Pro ní se ani po trestu vlastně nic nezmění a to není správné. Když něco takového uděláte, měli byste být potrestáni. Ale je to Maria Šarapovová a co s tím můžete udělat? Nenechám se tím nasr.., stejně to neovlivním, tak o tom nebudu přemýšlet,“ pokračovala česká hráčka.

„Celá ta dopingová kauza je její problém, ona to udělala, je to její kariéra. Když proti ní budu muset nastoupit, tak to bude pro mě zápas jako kterýkoliv jiný,“ dodala na závěr bronzová medailistka z olympiády v Riu ve čtyřhře a už čtyřnásobná fedcupová šampionka (2011, 2014-16).

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!