25. dubna 2017 19:45 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kariéra Šarapovové v datech a fotkách: největší příjmy i ocenění krásy

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Ruska Šarapovová byla v roce 2005 zvolena časopisem People mezi 50... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruska Šarapovová byla v roce 2005 zvolena časopisem People mezi 50... | foto: Reprofoto

PRAHA Už jen pár hodin zbývá do chvíle, kdy na tenisových kurtech opět začne zářit hvězda Marie Šarapovové. Ve středu v 18:30 se po 15 měsíčním distancu za doping čerstvě třicetiletá Ruska představí na turnaji ve Stuttgartu v prvním kole proti Italce Robertě Vinciové. Je proto pravý čas připomenout si kariéru asi nejslavnější sportovkyně světa.

Trest za užití zakázaného meldonia vyprší Šarapovové o úterní půlnoci. Do té doby se ruská tenistka nemůže podle regulí Mezinárodní tenisové federace vůbec vyskytovat v areálu turnaje. Dá se však očekávat, že od středečního rána bude zasypána fotografy a novináři dychtícími po prvních dojmech světové tenisové superhvězdy.

Trest za doping Šarapovové na globální slávě příliš neubral. Podle časopisu Forbes byla vloni druhou nejvíce vydělávající sportovkyní na Zemi, i když v roce 2016 odehrála pouze jeden turnaj. Hlavně díky sponzorským smlouvám se tato suma vyšplhala na 21,9 milionu dolarů (přes 530 milionů korun), což překonala pouze Serena Williamsová s 28,9 miliony dolarů.

Právě fenomenální Američanka v minulém týdnu oznámila, že přerušuje kariéru kvůli těhotenství. Vše je tak připraveno pro návrat pětinásobné grandslamové vítězky Marie Šarapovové. Dojde opět až na samotný vrchol?

Maria Šarapovová si v roce 2016 vydělala 21,9 milionu dolarů, přestože kvůli dopingu odehrála jen jeden turnaj a největší sponzoři v čele s Porsche, Nike či TAG Heuer se od ní po dopingovém prohřešku na čas odvrátili.
Maria Šarapovová ve Wimbledonu. Nejslavnější turnaj světa vyhrála v roce 2004, když jí bylo pouhých 17 let. Ve finále tehdy zdolala Serenu Williamsovou.
okaOndřej Kopřiva
  • 1Diskuse
Najdete na Lidovky.cz