Čtvrtek 28. května 2020svátek má Vilém 16 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Tenisové legendy Lendl a Borg si na poslední setkání už nevzpomněli

Zleva: Björn Borg a Ivan Lendl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zleva: Björn Borg a Ivan Lendl. | foto: ČTK

OSTRAVA Neviděli se skoro třicet let, a když se dnes potkali, nemohli si vzpomenout, kde to bylo naposledy. Ivan Lendl a Björn Borg, dvě tenisové legendy, se sešli v Ostravě, kde spolu v pátek sehrají exhibiční duel v rámci akce Advantage Tennis. "Díky, žes přijel," vítal Lendl Borga na tiskové konferenci v hotelu Imperial. "Ahoj," odvětil slavný Švéd česky.

Na kurtu se naposledy utkali na jaře roku 1981 ve finále Roland Garros a Borg vyhrál 3:2 na sety. "Já si jinak nepamatuji, kdy jsme se naposledy viděli," pátral marně v paměti Borg po dalším setkání. "Jinak jsem moc rád, že zase hraješ tenis, bude to pěkný zápas," dodal.

Lendl měl možnost se Borga jako první na něco zeptat. Začal historkou, jak ho na Australian Open zastavil malý kluk a chtěl po něm podpis. Lendl se podepsal, ale tlustý sešit si prohlédl a našel tam Borgův autogram. "Kdes ho vzal, ptal jsem se, vždyť sem Borg nejezdí. To získal táta, řekl mi," vzpomínal Lendl.

Zleva: Björn Borg a Ivan Lendl.

A Lendlova otázka na Borga tudíž zněla, proč nejezdil do Austrálie. "Tehdy to bylo ve špatném termínu. Hrálo se v prosinci před Vánoci. Byl to grandslamový turnaj, ale ne tak důležitý," řekl Švéd. Oba hráči dokázali ocenit hru toho druhého v době jejich největší slávy.

"Ivan neměl žádné slabiny," ocenil Borg Lendla. "Měl neuvěřitelný forhend a skvělý první servis," mínil Švéd. Padesátiletý Lendl zase vyzdvihl topspinové údery, které Borg začal hrát jako první. "To nikdo nehrál, ale navíc všechno vyběhal, vůbec nekazil a jeho obouručný bekhend byl uvolněný," vzpomínal Lendl.

Před pátečním zápasem se těšil právě na Borgův uvolněný bekhend. "Ale jen při rozpinkání, ne když mě bude prohazovat," smál se Lendl. "Tak zítra," rozloučily se obě legendy, když Lendl odcházel trénovat.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Otestujte s námi kapky Co-Lactase. Díky nim nebude vašemu miminku bolet bříško
Otestujte s námi kapky Co-Lactase. Díky nim nebude vašemu miminku bolet bříško

Pojďte s námi vyzkoušet enzymatické kapky Co-Lactase, které mohou pomoci vašemu miminku proti intoleranci laktózy a kojenecké kolice.