Sobota 2. července 2022, svátek má Patricie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tenisové legendy Lendl a Borg si na poslední setkání už nevzpomněli

Australian Open

  18:14
OSTRAVA - Neviděli se skoro třicet let, a když se dnes potkali, nemohli si vzpomenout, kde to bylo naposledy. Ivan Lendl a Björn Borg, dvě tenisové legendy, se sešli v Ostravě, kde spolu v pátek sehrají exhibiční duel v rámci akce Advantage Tennis. "Díky, žes přijel," vítal Lendl Borga na tiskové konferenci v hotelu Imperial. "Ahoj," odvětil slavný Švéd česky.

Zleva: Björn Borg a Ivan Lendl. foto: ČTK

Na kurtu se naposledy utkali na jaře roku 1981 ve finále Roland Garros a Borg vyhrál 3:2 na sety. "Já si jinak nepamatuji, kdy jsme se naposledy viděli," pátral marně v paměti Borg po dalším setkání. "Jinak jsem moc rád, že zase hraješ tenis, bude to pěkný zápas," dodal.

Lendl měl možnost se Borga jako první na něco zeptat. Začal historkou, jak ho na Australian Open zastavil malý kluk a chtěl po něm podpis. Lendl se podepsal, ale tlustý sešit si prohlédl a našel tam Borgův autogram. "Kdes ho vzal, ptal jsem se, vždyť sem Borg nejezdí. To získal táta, řekl mi," vzpomínal Lendl.

Zleva: Björn Borg a Ivan Lendl.

A Lendlova otázka na Borga tudíž zněla, proč nejezdil do Austrálie. "Tehdy to bylo ve špatném termínu. Hrálo se v prosinci před Vánoci. Byl to grandslamový turnaj, ale ne tak důležitý," řekl Švéd. Oba hráči dokázali ocenit hru toho druhého v době jejich největší slávy.

"Ivan neměl žádné slabiny," ocenil Borg Lendla. "Měl neuvěřitelný forhend a skvělý první servis," mínil Švéd. Padesátiletý Lendl zase vyzdvihl topspinové údery, které Borg začal hrát jako první. "To nikdo nehrál, ale navíc všechno vyběhal, vůbec nekazil a jeho obouručný bekhend byl uvolněný," vzpomínal Lendl.

Před pátečním zápasem se těšil právě na Borgův uvolněný bekhend. "Ale jen při rozpinkání, ne když mě bude prohazovat," smál se Lendl. "Tak zítra," rozloučily se obě legendy, když Lendl odcházel trénovat.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Mohlo by vás zajímat