Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

Tenisové legendy Lendl a Borg si na poslední setkání už nevzpomněli

Australian Open

  18:14
OSTRAVA - Neviděli se skoro třicet let, a když se dnes potkali, nemohli si vzpomenout, kde to bylo naposledy. Ivan Lendl a Björn Borg, dvě tenisové legendy, se sešli v Ostravě, kde spolu v pátek sehrají exhibiční duel v rámci akce Advantage Tennis. "Díky, žes přijel," vítal Lendl Borga na tiskové konferenci v hotelu Imperial. "Ahoj," odvětil slavný Švéd česky.

Zleva: Björn Borg a Ivan Lendl. foto: ČTK

Na kurtu se naposledy utkali na jaře roku 1981 ve finále Roland Garros a Borg vyhrál 3:2 na sety. "Já si jinak nepamatuji, kdy jsme se naposledy viděli," pátral marně v paměti Borg po dalším setkání. "Jinak jsem moc rád, že zase hraješ tenis, bude to pěkný zápas," dodal.

Lendl měl možnost se Borga jako první na něco zeptat. Začal historkou, jak ho na Australian Open zastavil malý kluk a chtěl po něm podpis. Lendl se podepsal, ale tlustý sešit si prohlédl a našel tam Borgův autogram. "Kdes ho vzal, ptal jsem se, vždyť sem Borg nejezdí. To získal táta, řekl mi," vzpomínal Lendl.

Zleva: Björn Borg a Ivan Lendl.

A Lendlova otázka na Borga tudíž zněla, proč nejezdil do Austrálie. "Tehdy to bylo ve špatném termínu. Hrálo se v prosinci před Vánoci. Byl to grandslamový turnaj, ale ne tak důležitý," řekl Švéd. Oba hráči dokázali ocenit hru toho druhého v době jejich největší slávy.

"Ivan neměl žádné slabiny," ocenil Borg Lendla. "Měl neuvěřitelný forhend a skvělý první servis," mínil Švéd. Padesátiletý Lendl zase vyzdvihl topspinové údery, které Borg začal hrát jako první. "To nikdo nehrál, ale navíc všechno vyběhal, vůbec nekazil a jeho obouručný bekhend byl uvolněný," vzpomínal Lendl.

Před pátečním zápasem se těšil právě na Borgův uvolněný bekhend. "Ale jen při rozpinkání, ne když mě bude prohazovat," smál se Lendl. "Tak zítra," rozloučily se obě legendy, když Lendl odcházel trénovat.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!