4. prosince 2012 10:20 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nadal chce být zpátky ve formě na antukovou část sezony

Španělský tenista Rafael Nadal vyhrál posedmé French Open | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Španělský tenista Rafael Nadal vyhrál posedmé French Open | foto: Reuters

MADRID Tenista Rafael Nadal tuší, že se mu po návratu na kurty nebude hned dařit. Někdejší první hráč světa je připravený na to, že třeba klesne v žebříčku na patnácté místo, a chce být stoprocentní na antukovou sezonu.

"Neočekávám, že se vrátím a vyhraju Australian Open," řekl Nadal španělskému rozhlasu. Na turnaji nehrál od konce června a senzační prohry ve Wimbledonu s Lukášem Rosolem. Od té doby konzervativně léčil poraněné koleno, vynechal zbytek sezony a s raketou začal trénovat teprve před čtrnácti dny. "Musím být realistický. Případné neúspěchy na prvních turnajích mě nerozhodí," řekl.

Ve světovém žebříčku Nadal klesl na čtvrté místo a předpokládá, že může třeba i vypadnout z elitní desítky, mimo kterou byl naposledy před více než sedmi lety. "Musím si uvědomit, že jsem dlouho nehrál a podle toho bude moje forma vypadat. Nebude mě proto trápit, když klesnu třeba na patnácté místo," řekl.

Do ideální formy se Nadal chce dostat do začátku antukové sezony, která odstartuje v půlce dubna v Monte Carlu. "Do té doby chci být stoprocentní a vše směřovat k Roland Garros," řekl sedminásobný vítěz French Open, které začne 26. května. Poprvé by měl Nadal po pauze hrát od 27. prosince na exhibici v Abú Zabí, kde se představí i Tomáš Berdych. "Všechno teď jde dobře, lékaři jsou spokojeni a já už se těším," řekl Španěl. První turnaj ATP má v plánu na přelomu roku v Dauhá.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNICKÝ ABSOLVENT

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 24 000 - 28 000 Kč