2. září 2015 21:12 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Z největšího kurtu světa se Smitková nerozklepala. Lituje, že nepředvedla víc

Tereza Smitková smutní po vyřazení z US Open. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tereza Smitková smutní po vyřazení z US Open. | foto: ČTK

NEW YORK (od našeho spolupracovníka) Česká tenistka Tereza Smitková podlehla ve 2. kole US Open 19. nasazené americké tenistce Madison Keysové hladce 1:6 a 2:6. Po zápase, které se hrálo na centrálním dvorci ve Flushing Meadows, odpovídala jednadvacetiletá rodačka z Hradce Králové českým novinářům.

Terezo, opravdu nešlo na favorizovanou Keysovou nic vymyslet?
Vůbec jsem se s ní nedostala do tempa, míče se na mě rychle vracely, byla jsem ráda, že jsem to často vůbec doběhla. Snažila jsem se měnit tempo, ale nevycházelo to. Neuhrála jsem ani delší výměny, ale nepřišlo mi, že by hrála nechytatelné míče. Jen si vytvářela celkový tlak a k ničemu mě nepustila.

V zápase jste se často dívala na pravou ruku, bolely rány Keysové?
Ani ne, to bych neřekla, výměny netrvaly dlouho, jen se mi začal dělat puchýř.

Jak se Vám hrálo na slavném centrálním dvorci Artura Asheho, největším tenisovém stadionu světa, kam se vejde více než 20 000 diváků?
Byl to pěkný zážitek, překvapivě jsem nebyla tak nervózní, jak jsem očekávala. I když samozřejmě trochu nervozity tam je, jedná se o úplně jiný zápas než na kurtu číslo 15. Jsem moc ráda, že jsem si tenis pod těmi ohromnými tribunami mohla zahrát. Kvůli tomu vlastně tvrdě trénujeme, abych si mohla na takovém kurtě zahrát. Je to nová zkušenost, to určitě.

Česká tenistka Tereza Smitková při zápase 2. kola US Open.

Česká tenistka Tereza Smitková při zápase 2. kola US Open.

Letos v létě se Vám příliš nedařilo, čekala jste, že byste mohla trápení prolomit zde v New Yorku?
Máte pravdu, v létě se nyní trochu trápím, servis mi nevychází, málokdy trefím přímé podání, jen to točené, z čehož mě soupeřky dostávají do tlaku. Do konce roku budu obhajovat nějaké body ve Francii, tak bych se ráda udržela v první stovce, abych se dostala v lednu na Australian Open do hlavní soutěže bez kvalifikace.

Vloni jste úspěšně maturovala, cítíte, že letos hrajete již ve větším klidu?
Určitě mám více času než vloni, neboť jsem měla školu ještě v Hradci, i když už dlouhodobě trénuji v Prostějově, a tak jsem hodně cestovala. Na vysokou školu se zatím nehlásím, to bych asi teď nezvládla, i když se mi někdy nyní zdá, že jen trénovat a hrát tenis začíná být trochu jednostranné a občas fádní.

Michal Sedláček

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!