Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Nová olympijská vize. Bez obětí to ale nepůjde

Sport

  6:00
Ve světě, v němž se v ekonomice i v mezilidských vztazích hranice národních států stírají, je možnost uspořádat olympiádu ve více zemích dobrý krok. To, že má být kladen důraz na udržitelnost a omezení „bílých slonů“ (neboli opuštěných megalomanských staveb), je chvályhodné. Olympijské časy se mění.

Prezident Mezinárodního olympijského výboru zahajuje olympijské hry mládeže v Nankingu. foto: Reuters

Ale nebude to jen snadné. 

Třeba aktuální debata, že prvními hrami ve více státech budou ty, jež přivítá v roce 2018 Jižní Korea – a saně, boby a skeleton se možná pojedou na existujících sportovištích v japonském Naganu. Tady končí teorie a začíná praxe: ušetří se, nezplundruje se příroda, nevznikne nevyužívaný areál. Ale také budou zástupci již tak minoritních disciplín separování; z Nagana do Pchjongčchangu je to přes moře. 

Čeká tak bobisty jen o trochu větší mistrovství světa bez šumu olympijské vesnice? Vypadá to tak. Těžko vyčítat MOV, jakým směrem se vydává. Cesta se zdá být dobrá, bez obětí se však po ní nepůjde.

 

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.