5. září 2014 17:06, aktualizováno  17:48 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Jste normální? řval Berdych na rozhodčí. Později se omluvil

Tomáš Berdych v diskuzi s hlavní rozhodčí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Berdych v diskuzi s hlavní rozhodčí. | foto: ČTK/AP

NEW YORK/PRAHA Neudržel emoce a před hlavní rozhodčí vypěnil. „Strávila jste příliš mnoho času na sluníčku, nebo co?“ tázal se Berdych po sporném momentu během utkání s Chorvatem Čiličem na US Open. Později však svých slov litoval a na sociálních sítích se omluvil.

Inkriminovaná situace nastala za stavu 4:2 pro českého hráče ve třetím setu. Berdych předtím obě sady prohrál, možná i proto začal konverzaci s empirovou rozhodčí ostrým tónem.

„Měla jste vůbec někdy raketu v ruce?“ soptil. Stěžoval si tím na výměnu, kterou se soupeř snažil zakončit „kraťasem.“ Berdych však k míčku na poslední chvíli přiběhl, poslal jej přes síť a slastně se radoval.

Jenže marně. Balonek se odrazil od země dvakrát, čímž český daviscupový reprezentat porušil pravidla a plusový bod získal Čilič.

Vše potvrdil i opakovaný záběr. A Berdych později na sociální sítě napsal: „Tohle je moje osobní omluva adresovaná rozhodčí ze včerejšího utkání. Měla pravdu. Pohlitily mě emoce, za což se omlouvám.“

V utkání s urostlým Chorvatem nakonec rodák z Valašského Meziříčí neuhrál ani set. Padl 2:6, 4:6 a 6:7, čímž pro něj americký grandslam skončil.

Pětadvacetiletý Čilič, muž s dělovým servisem, vyřadil Berdycha také z letošního Wimbledonu. I tehdy si Berdych stěžoval, na rozdíl od čtvtečního duelu ale oprávněně.

Na londýnské trávě se totiž duel dohrával za postupujícího soumraku, kdy už nešlo do hry zapojit ani Jestřábí oko. „Proč máme pokračovat, když ani nefunguje technika?“ ptal se tenkrát.

Zdá se, že v soubojích s Čiličem nestojí proti Berdychovi jen vysoký soupeř. O slovo se zřejmě vždy přihlásí i další faktor: osud.

Lukáš Šonský

Autor

Lukáš Šonskýlukas.sonsky@lidovky.czČlánky

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.