29. dubna 2008 14:04 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Transvestité žalují Ronalda

Brazilec Ronaldo má, kromě svého zranění, další problém. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brazilec Ronaldo má, kromě svého zranění, další problém. | foto: ČTK

RIO DE JANEIRO Brazilská policie v pondělí oznámila, že zahájila vyšetřování brazilské fotbalové hvězdy Ronalda na základě výpovědi tří transvestitů. Ti tvrdí, že je hráč italského klubu AC Milán ohrožoval poté, co je vzal do motelu v Riu de Janeiro.

Policie na tiskové konferenci oznámila, že zároveň prověřuje žalobu jednatřicetiletého Ronalda, podle nějž se ho jeden ze tří transvestitů pokoušel vydírat. Požadoval prý 50.000 realů (asi 480.000 korun) za to, že nic neřekne novinářům.

Ronaldo, který se v Brazílii léčí ze zranění, podle policie opustil v pondělí nad ránem noční klub v luxusní čtvrti Barra da Tijuca se třemi "lehkými dívkami" a zamířil s nimi do motelu. Až tam ale zjistil, že prostitutky jsou ve skutečnosti převlečení muži. Každému z nich nabídl 1000 realů, aby trapnou záležitost ututlali, ale s tím souhlasili jen dva z nich. "Musíme prověřit obě strany příběhu, jak verzi těch transvestitů, tak Ronalda," řekl na tiskové konferenci Carlos Augusto Nogueira, policejní velitel okrsku, který incident prošetřuje. Ronaldo v prohlášení, které zveřejnila televizní stanice O Globo, uvedl, že se stal obětí vydírání a podnikne všechny možné kroky, aby očistil své jméno.

Trojnásobný nejlepší fotbalista světa v únoru utrpěl zranění v zápase proti Livornu a poté se podrobil operaci přetrhaných vazů v pravém koleni. Podle lékařů měl být mimo hru sedm až devět měsíců. Podobné zranění měl na pravém koleně v roce 2000 během působení v Interu Milán.

ČTK
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Kdo létá, ničí planetu. Greta probouzí výčitky v mladé generaci

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Letadla vyšla z módy, zatěžují prý klima. Když měla mladá aktivistka Greta Thunberg mluvit v OSN, do Ameriky radši...