Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Trapas: Holyfield okraden o výhru! Valujev obhájil

Sport

  23:47aktualizováno  21. prosince 0:24
PRAHA - Velký večer zažila curyšská aréna. O titul mistra světa organizace WBA se zde utkali obrovitý obhájce Nikolaj Valujev s americkou legendou Evanderem Holyfieldem. A po duelu, ve kterém byl minimálně první polovinu lepší Američan, zazněl tento verdikt - vítězem se stává Nikolaj Valujev. K ČLÁNKU FOTOGALERIE.

Holyfield byl Valujevovi více než vyrovnaným soupeřem. foto: ČTK

ON-LINE PŘENOS ZDE!

Baví vás ještě stále sledovat profesionální box? Po dnešním "představení" v Curychu, kdy se utkali Nikolaj Valujev, mistr světa těžké váhy organizace WBA, a Evander Holyfield musí být zase většina fandů tohoto krásného sportu zklamaná (ne-li zhnusená).

Valujev před duelem tvrdil, že zápas s Holyfieldem není pro jeho prestiž to pravé. A měl pravdu, ovšem ne z důvodu, který tím chtěl naznačit - a to, že mu Holyfield nebude stačit. Opak byl pravdou! "Byl jsme překvapen, jak byl dobře připraven," řekl obrovitý Rus po zápase. Jaká to změna. Aby ne, Valujev prvních pět kol v ringu působil jako fingurka, která se otáčí ve směru, podle toho, jak kolem něj tančil šestačtyřicetiletá legenda tohoto sportu Evander Holyfield.

Ten na svého soka dorážel a připravoval se stejně, jako když na svou kořist útočí žralok. Kroužit, kroužit, rychlý pohyb a tvrdý úder. A většinou přesně mířený. O více jak 20 centimetrů byl přesnějším boxerem v ringu, což potvrdila také grafika švýcarské televize.

Druhá polovina souboje již byla zcela vyrovnaná, Valujev předvedl pár povedených kombinací, ale po většinou jeho kontry končily v krytu Holyfielda. "Bestie z východu" naháněla strach maximálně svým pohledem, jinak toho v ringu příliš nepředvedl. Rozhodně ne tolik, kolik by se očekávalo od mistra světa.

Přesto nejspíše jeho přísný pohled platil na ringové sudí. Hned po skončení se za ohlušujícího pískotu začal radovat. Ten se změnil na nesnesitelný v okamžiku kdy oblíbený moderátor Buffer začal číst verdikty rozhodčích - 114:114, 116:112 (tento sudí nejspíše někde pod stolem sledoval v televizi jiný zápas!) a 115:114 pro Valujeva. Ruský obr tak vyhrál na body, obhájil titul a v 52. zápase v profesionálním ringu si připsal jubilejní padesátou výhru.

Holyfield odešel podesáté poražen, ovšem on sám se může cítit jako vítěz. Bohužel, zbyl mu jen hořký úsměv a obdiv švýcarského publika.  "Jsem hlavně rád, že jsem předvedl to, co ode mě lidé očekávali. Vítězství bylo na dosah, ale rozhodčí to zkrátka viděli jinak," řekl americký boxer, a jeho slova doprovidli fanoušči souhlasným aplausem.

Legendární Američan opět předvedl, že věk není vždy to hlavní a že je i nadále jediným vyslancem ze zámořské (kdysi)velmoci, který se může se vztyčenou hlavou měřit se soupeři z bývalého východního bloku. Nezbývá než věřit, že jej porážka neotráví a nadále bude ve své kariéře pokračovat. Pro profesionální box by to bylo jen a jen dobře...

Autoři:

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...