Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Trenér Pančochové: Rozhodčí bych rozsadil, aby od sebe neopisovali

Sport

  14:11
KRASNAJA POLJANA - Bezprostředně po finále olympijského závodu ve slopestylu hovořil trenér Martin Černík spíše diplomaticky, ale druhý den se mu vše i kvůli ohlasům z České republiky rozleželo v hlavě. I on si myslí, že jeho svěřenkyně snowboardistka Šárka Pančochová přišla o medaili kvůli rozhodčím, z nichž někteří jsou podle jeho názoru neprofesionální.

Martin Černík (vpravo) se svou svěřenkyní Šárkou Pančochovou foto: ČTK

"Nechci na nikoho poukazovat. Bohužel to k našemu sportu patří, ale tohle by se na takovém závodu stávat nemělo," prohlásil. Pančochovou těsně porazily čtvrtá Švýcarka Sina Candrianová a Britka Jenny Jonesová, zejména ta prý předvedla daleko jednodušší jízdu. "I když měla dobré provedení, pořád to byly lehčí a základní triky. Myslím, že to byl úlet," prohlásil Černík.

Martin Černík (vpravo) se svou svěřenkyní Šárkou Pančochovou

Problémem je podle Černíka skutečnost, že rozhodčí od sebe opisují. "Jak si jinak vysvětlit, že všech pět rozhodčích dá stejné body?" položil řečnickou otázku. "Právě ten rozdíl dělá spravedlivé výsledky, překvapuje mě to," prohlásil.

"Kdyby každý seděl zvlášť, tak by se takhle netrefili. Když dají stejné body takhle, podruhé o trochu vyšší, tak se pak může stát, že to pořadí není spravedlivé. Mělo by se to nějak změnit," prohlásil.

Černíka ale potěšila skutečnost, že Pančochová se rychle oklepala z těžkého pádu v druhé finálové jízdě. "Vyrovnala se s tím rychle," řekl. "Dneska ráno vstala, skvěle se o ni postarali. Cvičí, dělá jógu, vzpamatovala se velmi rychle a je ve výborné náladě," doplnil Černík, pod jehož vedením dnes večer čeká Pančochovou trénink v U-rampě.

Autoři: ,