Středa 6. července 2022, Den upálení mistra Jana Husa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tyson v Praze? Mnoho povyku pro nic

Sport

  21:00
PRAHA - Ze zákulisí arény vystoupil za zvuků slavné písně "Hells Bells" od AC/DC. Více než sedm tisíc fanoušků v Tesla Areně se dočkalo svého idolu. Legendární boxer a budoucí člen Mezinárodní boxerské síně slávy Mike Tyson se představil svým fanouškům.

Mike Tyson na galavečeru Heroes Gate předal pás Ivanu Buchingerovi. foto: ČTK

Skutečně představil? Je ikonou. Boxerskou i sportovní celebritou. A přes veškeré skandály má na světě miliony fanoušků. Nebo možná právě proto? Když Mike Tyson vstupoval na dlouhé molo vedoucí k ringu na galavečeru MMA a K1 v holešovické Tesla Areně, více než sedm tisíc příznivců v hale povstalo.

Světlo ozářilo 178 cm vysokého muže v tmavém obleku a růžové kravatě. Fotoaparáty i mobily najednou rozjely známou cvakající zvonkohru. Jenže hvězda, na niž masa čekala, jen zamávala, usmála se, vyslechla hymnu a usedla ke stolu.

"Jestli někdo přišel na galavečer kvůli Tysonovi, musel odejít zklamán," řekla za velkou část osazenstva haly LN Arleta Krausová, přední česká profesionální boxerka.

"Čekala jsem, že se naučí alespoň ‚Ahoj, Praho‘ nebo něco podobného," dodala. Že v tomto ohledu mohli udělat více, přiznal také Ladislav Kutil, jeden ze dvou promotérů, který stojí za čtyřdenní návštěvou exboxera v Praze. "Jste první, kdo to zmínil. A je pravda, že něco říct mohl," řekl LN Kutil.

Mike Tyson dorazil do Prahy

Další negativní argumenty u něj ale neobstojí. Tyson se sice několika šťastlivcům z V. I. P. sekce podepsal, jakmile se ale kolem něj shromáždil větší dav lidí, jeho ochranka a manažeři řekli důrazně dost.

"Je to byznys. Měl přesně stanovené ve smlouvě, co tam bude dělat, a co ne. Vžijte se do jeho situace. Každý chce s ním foto, podpis, nedivím se mu," vysvětloval Kutil, proč třeba Tyson se svým týmem neuspořádali žádnou tiskovou konferenci a nesvolili ani k rozhovoru pro média během galavečera.

Výjimku dostali jen samotní bojovníci, se kterými Tyson s úsměvem prohodil pár slov a svolil ke společné fotce. "Bylo vidět, že o pozornost nestojí a že je z přílišného zájmu nervózní. Je zbytečné Mika znervózňovat," bránil také promotér i boxer v jedné osobě nekompromisní postoj Tysonovy ochranky.

Z předem avizovaných akcí tak nevyšla pouze návštěva onkologie v motolské nemocnici. "Žádné předměty se nakonec na čtvrteční after party nedražily, z nemocnice o to ani příliš nestáli," řekl Kutil. Jinak si návštěvu Tysona, kterému po pátečních trénincích začal až do ranního nedělního odletu volný program, pochvaloval.

"Co bylo napsáno ve smlouvě, to splnil. Jsme spokojeni, že vše vyšlo, i když je samozřejmě vždycky co zlepšovat. Teď se konečně může věnovat sám sobě," zakončil Kutil.

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Mohlo by vás zajímat