Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

V Británii nadále bojují s rasismem. Kůň Jungle Bunny se musel kvůli hanlivé narážce přejmenovat

Dostihy (foto ilustrační). foto: ČTK

Londýn - Velké pozdvižení vyvolal v britském dostihovém světě kůň Jungle Bunny, jehož jméno je zároveň hanlivým rasistickým označením lidí černé pleti.
  14:59

Po víkendovém startu tříleté klisny se na sociálních sítích rozpoutala smršť kritiky a dostihový úřad (BHA), který jména koní schvaluje, se vzápětí omluvil za selhání kontrolního systému a oznámil, že se kůň přejmenuje na Jungle Bells.

„Rasistický jazyk nebude v našem sportu tolerován, ať už jde o úmysl nebo nešťastnou náhodu,“ uvedl mluvčí BHA v prohlášení pro média. „Podnikli jsme kroky k okamžitému přejmenování koně. Teď bude Jungle Bells. To se objeví i v záznamech o výsledcích dostihů a formě,“ dodal.

Vinu za nepřijatelné jméno na sebe vzala asistentka trenéra Emma Folkesová, která podle svých slov o jiném významu použitého slovního spojení nevěděla. „Neměla jsem o tom ani tušení. Nikdo ve stájích nic neříkal a já se můžu jen omluvit. Byl to naprosto nevinný omyl,“ řekla.

Autor:

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...