Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Vaidišová trénuje, manžel Štěpánek ji podporuje

US Open

  13:08
MELBOURNE - Bývalá světová tenisová sedmička Nicole Vaidišová vzala po dvou letech raketu do ruky a opět trénuje. Na grandslamovém Australian Open v Melbourne to českým novinářům potvrdil její manžel Radek Štěpánek.

"Je to pár týdnů, co hraje. Pro všechny je to velká zpráva, že chytla po dvou letech raketu, to chápu. Na to, aby se vrátila, ale potřebuje daleko víc času. Uvidí, jak se bude sama cítit. Co bude dál, nechám na ní a budu ji podporovat, ať už bude její konečné rozhodnutí jakékoliv," řekl Štěpánek pro iDnes.cz a Radiožurnál. "To je otázka spíš pro ni," reagoval na dotaz, zda se Vaidišová skutečně na okruh WTA vrátí.

Dvaadvacetiletá Vaidišová vyletěla na tenisové nebe jako kometa. Pod vedením nevlastního otce Aleše Kodata hrála semifinále French Open 2006 a Australian Open o rok později. V žebříčku se v sedmnácti letech vyšplhala do desítky a o rok později byla sedmá, ale po sérii neúspěchů kariéru v březnu 2010 bez vysvětlení ukončila.

Zprávu o tréninku Vaidišové napsala v prosinci na Twitteru Judy Murrayová, fedcupová kapitánka Velké Británie a matka Andyho Murrayho. "Znamená to návrat?" ptala se poté, co ji viděla hrát se Štěpánkem v Bollettieriho akademii.

Štěpánek se těší na čtyřhru se slavným Paesem

Štěpánek na grandslamovém Australian Open dohrál ve dvouhře hned v prvním kole. Český hráč v Melbourne prohrál s Francouzem Nicolasem Mahutem dvakrát 5:7 a 3:6. Síly nyní český veterán upne na čtyřhru, v které může uspět společně s Indem Leanderem Paesem.

Štěpánek prohrál vyrovnané koncovky prvního i druhého setu a ve třetím už nedokázal zápas otočit. "I když to ovlivnila některá špatná rozhodnutí rozhodčího, nemůžu se na to vymlouvat," řekl tenista. Vinu nehodlal svalovat ani na naražený palec. "Hodně to bolelo, ale soupeř se dostával dříve na síť, výborně tam zasahoval, a když už se mi podařilo dostat tam dřív, výborně prohazoval," podotkl Štěpánek.

Od roku 2010 přešel ze sedmi grandslamových startů pouze dvakrát přes první kolo. "Samozřejmě, že mne netěší výsledky na grandslamech v poslední době, ale i takové období přijde. Sezona je dlouhá a já do toho jdu na plný plyn," prohlásil.

V Melbourne si může spravit chuť ve čtyřhře, v které nastoupí společně s deblovým specialistou Paesem. "Super deblistou, kterého si velmi vážím, a tak ho nechci zklamat," řekl Štěpánek, finalista čtyřhry na US Open z před deseti let. "Jsme letos s Leanderem domluveni celkem na čtrnáct turnajů. Kývl jsem mu po tom, když mi vyšel vstříc v mém programu pro dvouhry," řekl Štěpánek.

"Čas běží a jsem rád, že můžu hrát čtyřhru s takovou osobností a užívat si to." Paes je šestinásobný grandslamový vítěz ve čtyřhře, který rád vyhledává české partnery. V roce 2009 triumfoval na Roland Garros a US Open s Lukášem Dlouhým, s Martinem Dammem vyhráli US Open 2006. Se Štěpánkem už vyhráli turnaj v roce 2004, o rok dříve byl jeho partnerem další český deblista David Rikl.

"Komunikace je snadná, protože už jsem hrál s tolika českými partnery, že si asi brzy vezmu české občanství. Už umím dost ošklivých českých slovíček a je čas se naučit i ta hezká," vtipkoval Paes v Sydney. "Čtyřhra je o instinktu, máme podobnou hru a vyhovujeme si. Třeba spolu vyhrajeme i grandslam," dodal s úsměvem.

Autor:

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie
eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...