27. června 2015 14:32 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Čekání skončilo. Hradilek po dvou letech vyhrál závod SP

Vavřinec Hradilek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vavřinec Hradilek | foto: ČTK

KRAKOV Kajakář Vavřinec Hradilek vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu v Krakově a v seriálu triumfoval po dvou letech. Další Češi ve finále se na pódium dnes nedostali: kanoista Stanislav Ježek byl šestý, kanoistka Kateřina Hošková pátá.

Hradilek se naposledy radoval z vítězství ve Světovém poháru předloni na začátku července, kdy opanoval závod v Seu. Tentýž rok se v září stal mistrem světa v Praze. Pak se ale potýkal se zdravotními problémy a loni po jarním ME ve Vídni sezonu ukončil. Letos se vrátil, ale do formy se dostával zvolna. Při závodu SP v Praze se ukázal pátým místem.

V Polsku se Hradilek dostal do semifinále až z 24. pozice, ale v semifinále zajel devátý čas a mohl se těšit na boj o medaile. V poslední jízdě svůj čas ještě zlepšil a z prvního místa před Slovákem Martinem Halčinem a Francouzem Mathieum Biazizzem ho nakonec nesesadila ani dvousekundová penalizace za dotek branky.

Další český kajakář Jiří Prskavec, vítěz pražského závodu z minulého víkendu, byl po pomalé semifinálové jízdě patnáctý. Ondřej Tunka skončil o dvě místa za ním.

Ježek, který do boje o medaile postoupil ze třetího místa v semifinále, nenavázal na pražské vítězství z minulého týdne. Vedle pomalejší jízdy si ve finále singlkanoistů připsal i čtyři trestné sekundy a nemohl pomýšlet na lepší umístění. Michal Jáně byl devatenáctý, Tomáš Rak dvacátý.

Hošková, další česká vítězka trojského závodu v minulém týdnu, byla klasifikována na páté pozici, přestože na trati předvedla „eskymáka“. K medaili jí chybělo více než šest sekund.

Závody SP ve vodním slalomu v Krakově:

• Muži:

K1: 1. Hradilek (ČR) 81,39 (2 trest. sekundy), 2. Halčin (SR) -0,12 (0), 3. Biazizzo (Fr.) -0,46 (2), ...v semifinále 15. Prskavec, 17. Tunka (oba ČR).

C1: 1. Beňuš (SR) 83,33 (2), 2. Florence (Brit.) -2,86 (2), 3. Savšek (Slovin.) -2,89, ...6. Ježek -6,79 (4), v semifinále 19. M. Jáně, 20. Rak (všichni ČR).

• Ženy:

C1: 1. Foxová (Austr.) 103,19 (6), 2. Woodsová (Brit.) -3,19 (4), 3. Dobrotvorská (Ukr.) -8,15 (0), ...5. Hošková -14,80 (4), v semifinále 11. Fišerová (obě ČR).

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…