10. dubna 2018 10:33 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Vedle svatby nejlepší den života, rozplývá se ‚zlá‘ wrestlerka Rouseyová po triumfu

Ronda Rouseyová slaví vítězství na Wrestlemanii. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ronda Rouseyová slaví vítězství na Wrestlemanii. | foto: WWE

PRAHA/NEW ORLEANS V noci na pondělí se v New Orleans uskutečnila letošní Wrestlemania, největší to akce tohoto sportu, který se těší především v zámoří obrovské popularitě. Vedle jiného byl ostře sledován debut bývalé hvězdy UFC – nejprestižnější ligy smíšených bojových umění (MMA) – Rondy Rouseyové. Ta jej zvládla na výbornou.

„Nejhroznější žena planety.“

To je nová přezdívka Rouseyové, první americké olympijské medailistky v zápase a později také první ženou v UFC. Tam ničila jednu soupeřku za druhou, než její kult ukončila v listopadu 2015 krajanka Holly Holmová.

A když Rouseyové nevyšel návrat a dostala naloženo také od Brazilky Amandy Nuňesové, rozhodla se kariéru nasměřovat jinak.

Nejprve se loni v létě vdala za Travise Browna (také bojovníka MMA), aby následně letos v lednu podepsala dlouhodobou smlouvu s WWE. „To je nyní můj život. Moje priorita na několik příštích let,“ pronesla poté.

Debut pak liga, která v roce 2016 vykázala zisky 34 milionů dolarů a roční obrat má v řádech miliard dolarů, naplánovala na svoji vrcholnou akci – Wrestlemanii.

Na jejím 34. pokračování se Rouseyová utkala se Stephanií McMahonovou, dcerou majitele celé organizace a manželkou výkonného ředitele Triple H (vlastním jménem Paul Michael Levesque). Té nedala od začátku do konce šanci a slavila tak impozantní triumf.

Před 78 tisíci diváků včetně svého bývalého šéfa Dana Whita, prezidenta UFC, v první řadě pod ringem.

„Jsem v naprosté extázi,“ pronesla po výhře téměř se slzami v očích nová hvězda WWE. „Vedle mé svatby je to ten nejúžasnější den mého života,“ dodala.

„Tohle byl její první zápas a málem zbourala arénu,“ přidal její týmový parťák pro Wrestlemanii, legenda tohoto sportu Kurt Angle, při otázce, zda se jednou stane ústřední postavou celé ligy.

Mimochodem, dosud pouze Brock Lesnar získal pás světového šampiona ve WWE a UFC. A ani on – s ohledem na probíhající kariéru – není v síni slávy obou organizací. Že by další výzva pro Rouseyovou?

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky