15. října 2010 13:03 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Velká pardubická s rekordní kulisou, přišlo bezmála 45 tisíc diváků

120. Velká pardubická | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 120. Velká pardubická | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PARDUBICE Nedělní Velká pardubická se může pochlubit nejvyšší diváckou návštěvou za poslední roky. Jubilejní ročník slavného překážkového dostihu, v němž si sedmý triumf připsal žokej Josef Váňa v sedle Tiumena, sledovalo v hledišti bezmála 45 tisíc lidí. Dnes o tom informovali pořadatelé.

"V posledních čtyřech letech byly návštěvy rekordní. Za dobu, kdy Velkou pardubickou pořádá Dostihový spolek, byla nejvyšší návštěva v roce 1996 při vítězství Cipíska. Tehdy dostih sledovalo 26 tisíc diváků. Poté se dlouho návštěvnost pohybovala kolem dvaceti tisíc," uvedli organizátoři v tiskové zprávě.

Čtěte také

Počet diváků výrazně vzrostl v roce 2007, při návštěvě britské princezny Anny bylo na závodišti zhruba 37 tisíc lidí. "V dalších dvou letech se návštěvnost pohybovala mezi 33 až 35 tisíci diváků.

Letos díky krásnému počasí a díky fenomenálnímu Josefu Váňovi vyskočila až k 45 tisícům," řekl předseda představenstva Dostihového spolku Pardubice Miroslav Petráň.

O dostih měli velký zájem také televizní diváci. Jeho přímý přenos vidělo na programech ČT1 a ČT4 dohromady 1,217.000 diváků, což bylo přes 60 procent z těch, kteří se v tu dobu dívali na televizi

ČTK

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.