21. března 2008 17:22 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Verner začal dobře

Tomáš Verner předvedl dobrou sestavu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Verner předvedl dobrou sestavu. | foto: AFP

GÖTEBORG Tomáš Verner má na světovém šampionátu za sebou krátký program, ve kterém podal dobrý výkon a překonal své letošní maximum ziskem 79.87 bodu. Z hodnocení však neskrýval zklamání.

Český závodník vstupoval do soutěže z pozice úřadujícího mistra Evropy. V krátkém programu předvedl sestavu ohodnocenou 41.44 technickými body a spolu s hodnocením za umělecký dojem tak dosáhl necelých osmdesáti bodů. Verner při hodnocení však vypadal hodně překvapeně a rozhodně to nebylo příjemné překvapení. "Ten program byl podle mých pocitů lepší než na Evropě. Já jsem hned nekontroloval sám sebe, jaké jsem tam nasekal obtížnosti. Teď jsem trošku smutný, protože jsem tam dal skoro všechno level tři, jenom jednu věc mám čtyřkovou, proto těch bodů nemám víc. Je to trochu smůla, protože síly jsem na to měl, abych ty levely dotáhl. Zítra si na to musím dát pozor," řekl mistr Evropy.


Během dalšího průběhu závodu se před českého reprezentanta dostali ještě Kanaďan Buttle, Američan Weir a Japonec Takahaši. Tomáš tak uhájil pozici nejlepšího Evropana a do volných jízd půjde ze čtvrté pozice. Druhý český zástupce Pavel Kaška je se ziskem 49.98 bodu na 27. místě.

Volné jízdy jsou na programu v sobotu od jedné hodiny.

Pořadí po krátkém programu
1 Jeffrey BUTTLE
Kan.
82.10
2 Johnny WEIR
USA
80.79
3 Daisuke TAKAHASHI
Jap.
80.40
4 Tomáš VERNER
ČR
79.87
5 Stephane LAMBIEL
Švýc.
79.12

Michal Šroubek