Sobota 8. května 2021Den vítězství 1 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Veselá v premiéře MS sama sebe překvapila 'double-doublem'

MS v basketbalu žen: Česko - Argentina (Veselá). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy MS v basketbalu žen: Česko - Argentina (Veselá). | foto: ČTK

BRNO Pouhé tři dny společné přípravy s týmem, dnes první zápas na domácím mistrovství světa a hned získaný "double-double". Basketbalová reprezentantka Jana Veselá, které se necelý týden pyšní titulem ve WNBA, na úvod turnaje překvapila sama sebe, jak jí vyšel úvodní zápas s Argentinou, v němž Češky vyhrály 67:53. Křídelní hráčka, jejíž doménou je především obrana, s třinácti nastřílenými body a čtrnácti body ukázala svoji nepostradatelnost.

Pouhé tři dny společné přípravy s týmem, dnes první zápas na domácím mistrovství světa a hned získaný "double-double". Basketbalová reprezentantka Jana Veselá, které se necelý týden pyšní titulem ve WNBA, na úvod turnaje překvapila sama sebe, jak jí vyšel úvodní zápas s Argentinou, v němž Češky vyhrály 67:53. Křídelní hráčka, jejíž doménou je především obrana, s třinácti nastřílenými body a čtrnácti body ukázala svoji nepostradatelnost.

"Double-double? Ani nevím, kdy se mi povedl naposledy," řekla Veselá po utkání novinářům. Svým projevem na útočné polovině překvapila, přitom při letní zámořské štaci ve WNBA byla zvyklá jen na vedlejší role, v ofenzivě se musela uskromnit vedle prvotřídních hvězd v čele s Lauren Jacksonovou či Sue Birdovou. "V Americe to bylo něco jiného, tam se stavělo na jiných hráčkách a já byla ráda za každou minutu na hřišti. V útoku se ke mně míč moc nedostal. Tady jsou moje role i úkoly přece jenom jiné," uvedla Veselá.

Jana Veselá bojuje s lotyšskou hráčkou.

"A navíc se tady hraje kolektivně," upozornila na odlišné pojetí basketbalu v zámoří a v Evropě.

Veselá prý na sebe nechtěla brát roli ofenzivní tahounky, i proto, že s týmem vůbec neprošla letní přípravou a k reprezentaci se připojila až těsně před MS. Nakonec na ni stejně zbyla největší minutová porce z celého týmu, odehrála téměř 29 minut. Zvládla nastřílet třináct bodů, čtrnáct doskoků i tři získané míče.

"První poločas jsem se do útočení ani moc nehrnula, pak to nějak vyplynulo samo," popsala s úsměvem Veselá svůj příspěvek týmu. "Ale na konci jsem toho už měla dost. Ale zase to nebylo tak, že bych pletla nohama," vyprávěla Veselá, jak se vyrovnala se svým vytížením, na které také v létě v Seattlu nebyla zvyklá.

Ve druhém poločase, kdy český tým odrážel argentinský nápor, byla jednou z hlavních postav českého týmu. Svůj podíl na výhře ale skromně odmítala.

"Hlavní je, že jsme do turnaje vstoupily vítězstvím. Navíc se na hřiště dostaly všechny holky, vyzkoušely jsme si hodně věcí a uklidnily jsme se. Teď už můžeme hrát svoji hru," řekla Veselá.

V křečových žilách může být i litr krve, varuje primář Schütz

Bývalý šéfredaktor Hokej.cz Václav Jáchim | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Viditelně rozšířené žíly, těžké nohy či pocit mravenčení. Potíže s křečovými žílami neboli varixy trápí v populaci...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Bývalý šéfredaktor Hokej.cz Václav Jáchim | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

KOMENTÁŘ: Na dveře klepe obří inflace. A bát by se měla i česká vláda

Bývalý šéfredaktor Hokej.cz Václav Jáchim | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát...