24. července 2011 9:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: 222 míčků a Kvitová je královnou

Petra Kvitová servíruje na Marii Šarapovovou | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petra Kvitová servíruje na Marii Šarapovovou | foto: Reuters

PRAHA Cesta na tenisový vrchol wimbledonského turnaje byla dlouhá. Vždyť šampionka Petra Kvitová při jeho zdolávání zaznamenala 222 vítězných míčků včetně šestatřiceti es. Tím posledním stylově uzavřela finále proti Marii Šarapovové.

Rodačka z Bílovce výměny zakončovala velice pestrým způsobem: jak od základní čáry, tak i z prostoru před sítí, forhendem, beckhendem, kraťasy, smečemi, voleji, ale také přesně umístěnými technickým údery.

Video všech vítězných míčků z rakety Petry Kvitové

Jednadvacetiletá hráčka v těchto dnech kíčá stehenní zranění, které ji trápilo i na londýnské trávě. Ve Vysokých Tatrách už také začala poprvé od velkého triumfu s lehkým tréninkem.

Podle všeho by soutěžní zápasy měla začít hrát už ve druhém srpnovém týdnu v Torontu. Na konci stejného měsíce pak startuje poslední grandslam sezony US Open, na kterém Petra Kvitová nebude chybět. A kdo ví, třeba na něm zaznamená ještě více winnerů než v Anglii...

Lidovky.cz

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?