9. července 2011 13:32 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

'Petra už se těší zpátky do tepláků'

Petra Kvitová přichází na pódium ve Fulneku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petra Kvitová přichází na pódium ve Fulneku. | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

FULNEK Otec wimbledonské vítězky Jiří Kvita je bez obav, že by se první výrazný úspěch na jeho dceři projevil negativně. „Petra není celebrita, která by se chtěla ukazovat na módních molech jako její finálová soupeřka Maria Šarapovová,“ věří Kvita, který jí při přivítání ve Fulneku tleskal nejen v roli rodiče, ale také jako místostarosta.

LN: Jak prožíváte dceřin úspěch?
Po semifinále Wimbledonu jsem věděl, že Petra celý turnaj vyhraje. Přesto nám to ještě nedochází. Pořád si připadáme jako po vítězství na normálním turnaji. Přitom spousta vynikajících tenistů jako Ivan Lendl, kteří byli světovými jedničkami a sbírali grandslamové tituly, zrovna ve Wimbledonu nikdy neuspěla.

LN: Vy jste Petru trénoval do sedmnácti let. Věděl jste už tehdy, jaký máte doma poklad?
Tušil jsem to. Vyhrávala tehdy většinu juniorských turnajů a brzy bodovala i mezi ženami. Najednou udělala obrovský výkonnostní skok. Pak šla trénovat do Prostějova, kde trávila stále víc času. Věděl jsem, že je to nezbytné, ale nesl jsem to těžce.

Petra Kvitová opět doma. Vedle ní maminka Pavla a otec Jiří.

LN: Nemáte strach, že by ji úspěch mohl změnit?
Petra se nikdy nezmění a pokud ano, tak ji s trenérem usadíme. Ale to nebude potřeba. Celebritou byla jen tento týden, ale teď už se těší zase zpátky do tepláků. Petra společenské akce zrovna nemusí, ani diskotéky ji nikdy nelákaly. Splní si co nejdřív své povinnosti a pak raději doma přečte knížku nebo poslouchá hudbu na internetu.

LN: Byl pro ni uplynulý týden hodně náročný?
Určitě to na ni doléhá. Přesto se mi zdá, že to všechno zvládá dobře a bez problémů.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!