4. dubna 2010 21:08 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Berdych ve finále turnaje v Miami na Roddicka nestačil

Tomáš Berdych. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Berdych. | foto: ČTK

MIAMI Tenista Tomáš Berdych na titul z turnaje série Masters v Miami nedosáhl. V dnešním finále podlehl bývalé světové jedničce Američanovi Andymu Roddickovi 5:7 a 4:6.

Berdych se navzdory porážce zásluhou zisku 600 bodů posune v pořadí ATP před Radka Štěpánka a stane se českou jedničkou. Na bankovní konto si připíše 295.500 dolarů (asi 5,5 milionu korun). Jeho největším úspěchem zůstává triumf na Masters v Paříži před pěti lety.

 

Miami

Dvouhra - finále: Roddick (6-USA) - Berdych (16-ČR) 7:5, 6:4.

Roddick triumfoval v Miami podruhé v kariéře, inkasoval prémii 605.500 dolarů (11,3 milionu korun) a rovných 1000 bodů do světového žebříčku.

Přemožitele v Key Biscayne nenašel již před šesti lety. Celkem získal 29. titul v kariéře, zatímco Berdych jich má na kontě stále pět.

Čtyřiadvacetiletý rodák z Valašského Meziříčí, který na turnaji porazil mimo jiné světovou jedničku Rogera Federera, začal finálový souboj jistě a při svém servisu Roddickovi nedával šanci na brejk. Když se pak dostal do hry při soupeřově podání, i zásluhou povedených lobů bodoval. Ovšem Roddick si vždy v krizových momentech pomohl dělovým servisem a bez problémů si podání udržel.

Vyrovnaný průběh hry trval až do stavu 5:5. Pak Berdych začal chybovat a potvrdil, že proti Roddickovi nezvládá koncovky setů. Američan nejprve prorazil českému daviscupovému reprezentantovi podání, a pak sám set ukončil.

Berdycha to poznamenalo a hned na úvod druhé sady daroval soupeři servis.

Poté sice hru opticky srovnal, ovšem výborně servírující Roddick mu nedal šanci na návrat do utkání, když za celý zápas nemusel čelit jedinému brejkbolu. Dva mečboly při vlastním podání Berdych ještě odvrátil, ten třetí však už Roddick proměnil a vyhrál 6:4.

Již tak nepříznivou bilanci s Roddickem si Berdych pohoršil na šest porážek a dvě vítězství. S osmým tenistou světa prohrál poslední čtyři vzájemné zápasy, z toho tři letos - před Miami i v lednu v Brisbane a v únoru v San Jose.

svd ura

ČTK

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz