Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Bolt vykopal hrob pro nejlepšího kamaráda. Tajný projekt už nedokončí

Sport

  9:05
KINGSTON - V neděli odpoledne pohřbil legendární jamajský sprinter Usain Bolt svého nejlepšího kamaráda Germaina Masona, který zemřel 20. dubna při nehodě na motorce. Dle britských médií přitom společně chystali „tajný projekt“. Jaký? To zatím Bolt neprozradil.

Usain Bolt pomáhá kopat hrob pro svého kamaráda. foto: youtube.comReprofoto

Bylo to pro nejúspěšnějšího sprintera historie hodně emotivní. Germaine Mason sice reprezentoval od roku 2006 Velkou Británii, narodil se ale na Jamajce a s Boltem i dalšími atlety vyrůstal.

Navíc „jamajský Blesk“ byl jedním z prvních, kdo přispěchal na místo Masonovy nehody, ke které došlo v noci na 20. dubna poté, co se stříbrný výškař z Pekingu 2008 vracel domů na svém motocyklu značky Honda.

Dle zpráv policie se snažil vyhnout na křižovatce kolizi s automobilem, jenže sám z motorky spadl a po převozu do nemocnice byl prohlášený za mrtvého.

„Bylo to pro něj hodně emocionální. A stále je,“ řekl za Bolta policejní náčelník Calvin Allen. Jindy veselý a usměvavý Bolt se pochopitelně bavit nechtěl. Se svým nejlepším přítelem, jehož partnerce se má za pár týdnů narodit jejich druhý potomek, byl vlastně až do poslední chvíle.

Spolu s fotbalisty Ricardem Gardnerem a Ianem Goodisonem doprovodili rakev s kamarádem na její poslední cestě k hrobu, který poté sám Bolt s lopatou v ruce zasypal. Pohřbu v Kingstonu se zúčastnily i další známé osobnosti jamajského sportu – Michael Frater, Nesta Carter nebo Asafa Powell.

Zdrcený Usain Bolt.
Zdrcený Usain Bolt.

Zdrcený Usain Bolt na pohřbu svého kamaráda.

„Společně s Boltem byli skoro nerozluční, na olympiádě spolu cestovali autobusem, byť oba patřili do jiné výpravy. Vím, že pracovali na společných projektech jak pozvednout globální značku jménem Usain Bolt a také jednom tajném,“ řekl Masonův výškařský trenér Fuzz Caan pro britský deník Mirror.

Jaký, to už ale neprozradil.

Autor:

Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete
Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete

Ajvar skvěle dochutí všechny grilované pokrmy. V redakci jsme vyzkoušely jemný i pálivý Ajvar, který se hodí k masu i zelenině. Jaké recepty se...