Pondělí 8. srpna 2022, svátek má Soběslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Boxerský veterán si místo slávy uříznul pořádnou ostudu

Sport

  18:00
MIAMI - Měl šanci na sklonku kariéry na poslední velký duel. Mohl se dostat do úzké společnosti boxerů, kteří se utkali s oběma ukrajinskými šampiony – Vladimirem a Vitalijem Kličkem. Místo toho si čtyřicetiletý Ray Austin uříznul v souboji s Odlanierem Solisem pořádnou ostudu.

Austin zavalil Solise do provazů. foto: www.youtube.com

Byla to pro něj poslední šance na titulový zápas. Americký veterán Ray Austin dostal příležitost zaboxovat si eliminaci o možnost vyzvat šampiona WBC Vitalije Klička s olympijským šampionem 2004 – Kubáncem Odlanierem Solisem. Ten byl favoritem zápasu, přesto jej čekal velmi tvrdý duel, Austin pouze jednou vydržel v ringu méně do předposledního vypsaného kola (ze čtyř svých porážek).

Rok 2010 v obrazech

A že je i přes svůj pokročilý věk stále odolným bijcem potvrzoval i proti Solisovi. Ten do soka bušil, v pátém kole jej poslal k zemi. "Před zápasem mě urazil, chtěl jsem ho ponížit a nechat v ringu pořádně trápit," řekl po zápase třicetiletý Kubánec. Jenže Austin jeho tlak ustál a před desátým kolem to byl dokonce podle tří bodových rozhodčích remízový duel. Jenže "Raimanovi" jak zní Austinova přezdívka, kvapem docházely síly.

Desáté kolo téměř celé strávil zavěšený do soupeře, kterého si často i nedovoleně přidržoval. Pár vteřin před gongem však zcela vyčerpaný Austin zavalil Solise a i přes výzvy ringového sudího jej položil do provazů a málem vyhodil z ringu. Rozhodčí Tommy Kimmons se snažil Američana odtáhnout, s metrákovým kolosem ale ne a ne hnout. Když se mu to konečně povedlo, uštědřil ještě Austin soupeři úder po stopu.

DESÁTÉ KOLO ZÁPASU SOLIS - AUSTIN:

To už bylo na Kimmonse příliš a veterána diskvalifikoval, oficiálně v čase 2:59 v desátém kole. Austin ani příliš neprotestoval a po zápase naopak složil Solisovi poklonu. "Proti Kličkovi má šanci. Je přesný, má skvělou obranu. Je to budoucí šampion," řekl vyčerpaný Austin. Sám naopak ztratil šanci na svůj poslední velký zápas a taky zápis do kronik – po Rossu Purittymu, Chrisu Byrdovi, Corrie Sandersovi a Samuelu Peterovi se mohl stát pátým společným soupeřem pro oba Kličky (s Vladimirem prohrál před třemi lety k.o. ve druhém kole).

Vitalij Kličko se musí nyní podle přání organizace WBC do 100 dnů domluvit na obhajobě titulu se Solisem (nově bilance 16 výher - 0 porážek), přestože devětatřicetiletý Ukrajince mocně touží po jiném soupeři – Davidu Hayem. Zatím se ale s Britem ale na podmínkách očekávaného duelu nedomluvil.

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Mohlo by vás zajímat