Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Box a K1 v Lucerně: Velozo českým mistrem, brutální k.o. Horáčka

Sport

  0:26
PRAHA - V Česku žijící Kubánec Miguel Velozo se v předsilvestrovský večer stal českým profesionálním šampionem v boxu v lehkotěžké váze. Na galavečeru v beznadějně vyprodané a bouřící Lucerně porazil v takticky vedeném souboji Tomáše Adámka těsně na body. Lucerna ale málem spadla zhruba o dvě hodiny dříve, když v úchvatné bitvě podle pravidel K-1 porazil drtivým k.o. český chasník Petr Horáček francouzského tanečníka Pacoma Assima.

ilustrační foto foto: www.nocbojovniku.cz

Velozo se s Adámkem utkal již před čtyřmi lety a i tehdy jej rozhodčí nejprve označili za vítěze, ale chybně. Vzápětí byl verdikt opraven na remízu. Tentorkrát se mohl Velozo radoval skutečně. Dva ze tří rozhodčích jej určili vítězem poměrem 97:96, podle třetího skončil souboj nerozhodně 95:95.

Ve druhém plánovaném vrcholu večera se utkal Ladislav Kutil s někdejším reprezentačním kolegou, tréninkovým partnerem a kamarádem Michalem Bilakem, s kterým v současnosti vůbec nekomunikuje. Zápas byl jasnou záležitostí Kutila, který vyhrál technickým k.o. ve 3. kole poté, co museli rozhodčí duel ukončit kvůli Bilakovu krvácejícímu obočí.

Rok 2010 v obrazech

"Bylo to vyhecované hlavně od lidí okolo. My máme jen rozdílné názory a jako člověka ho nemám rád," řekl Kutil, který se na galavečeru podílel i jako jeden z organizátorů. I v tomto ohledu mohl být spokojený, neboť do Lucerny zavítalo zhruba 4000 diváků.

Kracík "poslechl" fanouška

Před limitem zvládl svůj souboj s Maďarem Zoltánem Béresem Roman Kracík. Nad svým sokem měl navrch od úvodu. V polovině druhého kola zazněl z hlediště povel "Tak ho sundej!" a český boxerský veterán toho uposlechl, dvěma drtivými háky poslal soupeře k zemi a zlomil mu nos. Béres následně odmítl v souboji pokračovat, ring opouštěl s ručníkem u nosu, který nesundal ani při vyhlašování výsledků.

Výhru na body si připsal Luboš Šuda nad dalším zástupcem maďarského boxu Jozsefem Nagym. Všechny tyto duely se uskutečnily v polotěžké váhové kategorii.

Neuvěřitelný bojovník Horáček

Hvězdami galavečera se ale stali účastníci zápasu supertěžké váhy v K1 na tři tříminutová kola Petr Horáček a Pacome Assi z Francie. Český obr a účastník olympijských her v Atlantě na svého o deset kilo lehčího soupeře vlétl jako uragán, ale složit jej nedokázal. V závěru prvního kola byl naopak zcela vysílen sám počítán.

Šestřicetiletá česká bojová legenda se do druhého kola nestihla vydýchat a po několika útocích hbitého Francouze byl blízko konci zápasu. Silou vůle a díky obrovské podpoře 4 tisíc hrdel v Lucerně ale dokázal odolat a v závěru kola naopak drtivým pravým zvedákem poslat sedmadvacetiletého čtyřnásobného mistra Francie v karate počítat "andělíčky".

Assim se skácel do provazů k pultu rozhodčích a dobrou minutu o sobě nevěděl. Naopak Horáček se v bouřícím kotli Lucerny mohl radovat se svým malým synem. Právě se stal hrdinou večera...

Autoři: ,

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat