Úterý 20. února 2024, svátek má Oldřich
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vitalije Klička čeká Solis. 'Budu nejlepší na světě,' chvástá se Kubánec

Sport

  11:35aktualizováno  11:55
HAMBURK/LOS ANGELES - David Haye si bude muset na zápas proti jednomu z Kličků skutečně počkat až do července na mladšího z ukrajinského boxerského klanu - Vladimira. Letos čtyřicetiletý Vitalij Kličko se totiž domluvil na smlouvě k povinné obhajobě titulu těžké váhy organizace WBC proti kubánskému vyzyvateli Odlanierovi Solisovi. Duel je naplánován na 19. března do Kolína nad Rýnem.

Kličko bije Briggse. foto: Reuters

Zatímco uražený britský šampion David Haye prská a na Kličky hází špínu - VÍCE ZDE, Kubánec Odlanier Solis se svého vytouženého velkého duelu dočká. Třicetiletý olympijský šampion z Atén 2004 a trojnásobný amatérský mistr světa se 19. března utká s téměř čtyřicetiletou světovou dvojkou a držitelem pásu WBC Vitalijem Kličkem.

Rok 2010 v obrazech

A právě díky svým amatérským úspěchům si na hvězdného Ukrajince věří. "Byl jsem nejlepší mezi amatéry a nyní všem dokážu, že budu nejlepší i mezi profesionály," chvástal se po podpisu smlouvy dosud neporažený Kubánec (v profiringu má na kontě 17 výher z toho 12 před limitem).

NÁZOR ODBORNÍKA

"Vitalij to bude mít se Solisem hodně těžké. Odlanier je silný a dostatečně rychlý, aby na Vitalije vyzrál. Myslím, že ho může potrápit i porazit. Bude to určitě krásný duel," řekl bývalý šampion WBA Nikolaj Valujev.

Dohoda mu vynese nakonec 1,5 milionů dolarů (cca 28,5 milionů korun), i když původně žádal skoro 2 miliony. Přesto Solis tvrdí, že jen o penězích duel není. "Chci získat respekt, který mi náleží. Kličko si myslí, že jsem další z jeho snadných soupeřů, ale to se plete," dodal nažhavený Kubánec.

Ten si vydobil právo boxovat s Vitalijem v prosincové eliminaci WBC proti Rayi Austinovi. Čtyřicetiletého soka přejel, ten byl navíc v desátém kole diskvalifikován, když Solise málem vyhodil z ringu - VÍCE ZDE! Vitalij soupeře respektuje, přesto věří v další - již osmou - úspěšnou obhajobu titulu organizace WBC.

Vitalij Kličko bije Shannona Briggse.

"Jsem ve společnosti Tysona, Aliho, Lewise kteří tento titul drželi dříve a nehodlám na tom nic měnit. Slyšel jsem, že jsem se mu chtěl vyhnout, ale to byli lži. Solise se nebojím. Jsem vedle svého bratra nejlepším boxerem světa a v Kolíně to potvrdím," řekl sebevědomě dvoumetrový Ukrajinec.

Pro svět profesionálního boxu je to druhý domluvený velký zápas v posledních dnech. Minulý týden oznámili náhradní termín (30. dubna) za zrušený prosincový souboj Vladimir Kličko a Dereck Chisora. V červenci by se pak měl uskutečnit dlouho očekáváný duel desetiletí - Vladimir Kličko vs David Haye.

Nuda v BRuNU nehrozí. Vyhrajte vstupenky do zábavního parku
Nuda v BRuNU nehrozí. Vyhrajte vstupenky do zábavního parku

V Moravské metropoli se rozkládá zábavní park BRuNO, který přináší nekonečné možnosti pro aktivní odpočinek jak pro děti, tak i pro dospělé. Maskot...