Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO Brutální noc v UFC: krásné bitvy žen, zlomeniny, knockouty i návrat ‚Zombie‘

Sport

  9:30
PRAHA - Tohle byla noc, na kterou fanoušci MMA jen tak nezapomenou. Galavečer UFC Fight Night 104 nabídl snad všechno, co se od tohoto sportu očekává. Napětí, ostré knockouty, zranění i vysilující bitvy.

UFC Fight Night 104: Korejská zombie Chan Sung Jung ukončuje Dennise Bermudeze. foto: MAFRA

Už první duel dvanáctizápasové fightcard nastínil další vývoj. Šestadvacetiletý Američan Chalil Rountree v něm po 52 sekundách hodně drsnými koleny ukončil snahy o šest let staršího krajana Daniela Jollyho o stržení protivníka na zem. „Byl to reflex, prostě naučená reakce. Hodně jsem trénoval svoje jiu-jitsu s Tomem Lawlorem a vyplatilo se mi to,“ pronesl šťastný Rountree.

ZÁVĚR ZÁPASU CHALIL ROUNTREE VS. DANIEL JOLLY

Že lze ukončit protivníka s klaksonem oznamující konec kola následně předvedla sedmadvacetiletá americká velterová váha Niko „The Hybrid“ Price, který tak vyšperkoval svoji celkovou bilanci na 10-0, přičemž pouze jeden jeho duel dospěl k bodovému verdiktu. „Hodně mě překvapil, nečekal, že se bude takto pohybovat. Podcenil jsem ho a jsem rád, že jsem nakonec dokázal zvítězit,“ přiznal Price.

Těžké zranění kolene pak utrpěla těžká váha Adam „The Prototype“ Milstead, jehož noha jednoduše neudržela váhu svoji i tu Curtise „Razora“ Blaydese. „Není hezké, když duel skončí takto, ale doufám, že v budoucnu se bude vzpomínat na můj výkon a ne na tento okamžik,“ řekl pětadvacetiletý vítěz s novou bilancí 7-1.

„Doufám, že bude v pořádku a nebude mimo hru příliš dlouho, je to velký bojovník,“ dodal směrem ke svému soupeři, který zamířil s vážným zraněním svého pravého kolene okamžitě do houstonské nemocnice.

ZÁVĚR ZÁPASU CURTIS BLAYDES VS. ADAM MILSTEAD

To ale nebylo ještě ani zdaleka všechno.

Jednatřicetiletý Američan Marcel Fortuna dokázal zaskočit v polotěžké váze o pět let staršího Anthonyho Hamiltona, kterého knockoutoval po 190 sekundách prvního kola, za což si odnesl bonus 50 tisíc dolarů coby „Výkon večera“.

Ve stejné váze pak zdolal 2-1 na body naturalizovaný sedmadvacetiletý Švýcar Volkan Özdemir o šest let staršího Ovince St. Preuxe, pro kterého to tak byla už třetí porážka v řadě.

Pro mnohé souboj večera (ostatně za to dostaly prémii 50 tisíc dolarů) předvedly Jessika Andradeová a Angela Hillová. Obě bojovnice dokázaly, že krásnou bitvu bez jediného hluchého místa mohou nabídnout fanouškům také ženy.

Z vítězství 3-0 na body v nejnižší váhové divizi se nakonec radovala pětadvacetiletá Brazilka, aplaus publika a uznání příznivců tohoto sportu po celém světě si vysloužila také o sedm let starší Američanka přezdívaná „Overkill“.

A dívky se činily také v předposledním duelu večera, ve kterém na sebe narazily Felice Herringová a Alexa Grassová. Zajímavý souboj v nejmenší váhové kategorii pro sebe získala těsným verdiktem 30-27 a 2x 29-28 prvně jmenovaná.

„Myslím, že lidi zapomínají. Myslí si, že jsem lepší na zemi, ale já jsem byla čtyřnásobná šampionka v kickboxu. Vím, jak používat nohy i ruce,“ pronesla po výhře dvaatřicetiletá Američanka, která nyní zatoužila po krajance Page Vanzantové.

Její o devět let mladší mexická soupeřka neskrývala při vyhlášení i poté rozladění z verdiktu. „Rozhodnutí příliš nechápu,“ hlesla zklamaná bojovnice, pro kterou to byla první porážka profesionální kariéry.

Ve vrcholu UFC Fight Night 104 předvedl impozantní návrat do oktagonu po dvouleté odmlce zaviněné povinnou vojenskou službou doma v Koreji devětadvacetiletý Chan Sung-Jung. O rok staršího Američana Dennise Bermudeze ukončil po necelých třech minutách prvního kola.

„Nic jsem od sebe nečekal. Ani jsem nepočítal s knockoutem, prostě se tak stalo. Jsem rád, že se projevila příprava a tvrdé sparingy,“ řekl muž přezdívaný „Zombie“, který kvůli dvouleté pauze vyhrál poprvé od roku 2012, kdy porazil ve čtvrtém kole Dustina Poiriera. Také Korejec si vydělal nad rámec smlouvy bonus 50 tisíc dolarů.

ZÁVĚR ZÁPASU CHANG SUNG-JUNG VS. DENNIS BERMUDEZ

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat