Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fanoušci? Ani náhodou. Pro Mayweathera a McGregora jsou více stovky milionů dolarů

Sport

  9:30
PRAHA - Milovníci bojových sportů tím příběhem žijí už od července. Tehdy poprvé momentálně největší světová hvězda tzv. ultimátních zápasů (MMA) Ir Conor McGregor zatoužila po souboji s Američanem Floydem Mayweatherem, neporaženým profesionálním boxerem, toho času ve sportovním důchodu.

Conor McGregor a Floyd Mayweather. foto: twitter

Po slovních přestřelkách v médiích a na sociálních sítích dostávají jejich „námluvy“ konkrétní obrysy. V sobotu dal Mayweather poprvé najevo, že by o souboj s irským bouřlivákem stál.

„Je jediný, kdo mě může dostat zpět do ringu,“ zaznělo z úst brzo čtyřicetileté legendy, která si boxem vydělala přes 800 milionů dolarů.

„Floyd je jediný soupeř, který mě momentálně zajímá,“ řekl k tomu o dvanáct let mladší McGregor, který jako první v historii nejslavnější ligy ultimátních zápasů UFC držel současně tituly mistra světa ve dvou vahách.

Dvě největší tváře svých sportů si poprvé notovaly natolik, že je Ir McGregor ochoten si natrvalo zavřít dveře do své ligy UFC, ve které si dosud nejvíce vydělal zhruba tři miliony dolarů (garantovaných smlouvou bez podílu na zisku z prodeje televizních práv).

V případě souboje s Mayweatherem visí totiž ve vzduchu výplatní částky v řádech stamilionů dolarů! Je v tom menší zádrhel. Většina fanoušků je proti tomuto duelu. Ir je sice mistrem v boji v kleci, s klasickým boxem má na rozdíl od legendárního Američana minimální zkušenosti.

Jinými slovy se čeká, že slavný boxer šampiona UFC mezi šestnácti provazy zesměšní a smete. A takový zápas neláká příznivce ani jednoho tábora.

Oba si s tím ale těžkou hlavu nedělají. Předpokládají totiž, že všichni, kdo je haní, budou jejich zápas stejně chtít vidět.

„Pojďme fanouškům ten zápas dát,“ zazněla o víkendu z úst Mayweathera kouzelná formulka.

Ta v sobě skrývá krutou pravdu. Lidé skutečně budou chtít tento souboj vidět, ale v drtivé většině půjde o ty, kteří škodolibě očekávají Irův výprask. Jenže tahle masa lidí jim oběma zároveň zajistí díky prodeji televizních práv tučné výdělky.

A ty za tu kritiku a případnou ostudu stojí, co říkáte?

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat