Čtvrtek 17. června 2021svátek má Adolf 30 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Názory

Fanoušci? Ani náhodou. Pro Mayweathera a McGregora jsou více stovky milionů dolarů

Conor McGregor a Floyd Mayweather. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Conor McGregor a Floyd Mayweather. | foto: twitter

PRAHA Milovníci bojových sportů tím příběhem žijí už od července. Tehdy poprvé momentálně největší světová hvězda tzv. ultimátních zápasů (MMA) Ir Conor McGregor zatoužila po souboji s Američanem Floydem Mayweatherem, neporaženým profesionálním boxerem, toho času ve sportovním důchodu.

Po slovních přestřelkách v médiích a na sociálních sítích dostávají jejich „námluvy“ konkrétní obrysy. V sobotu dal Mayweather poprvé najevo, že by o souboj s irským bouřlivákem stál.

„Je jediný, kdo mě může dostat zpět do ringu,“ zaznělo z úst brzo čtyřicetileté legendy, která si boxem vydělala přes 800 milionů dolarů.

„Floyd je jediný soupeř, který mě momentálně zajímá,“ řekl k tomu o dvanáct let mladší McGregor, který jako první v historii nejslavnější ligy ultimátních zápasů UFC držel současně tituly mistra světa ve dvou vahách.

Dvě největší tváře svých sportů si poprvé notovaly natolik, že je Ir McGregor ochoten si natrvalo zavřít dveře do své ligy UFC, ve které si dosud nejvíce vydělal zhruba tři miliony dolarů (garantovaných smlouvou bez podílu na zisku z prodeje televizních práv).

V případě souboje s Mayweatherem visí totiž ve vzduchu výplatní částky v řádech stamilionů dolarů! Je v tom menší zádrhel. Většina fanoušků je proti tomuto duelu. Ir je sice mistrem v boji v kleci, s klasickým boxem má na rozdíl od legendárního Američana minimální zkušenosti.

Jinými slovy se čeká, že slavný boxer šampiona UFC mezi šestnácti provazy zesměšní a smete. A takový zápas neláká příznivce ani jednoho tábora.

Oba si s tím ale těžkou hlavu nedělají. Předpokládají totiž, že všichni, kdo je haní, budou jejich zápas stejně chtít vidět.

„Pojďme fanouškům ten zápas dát,“ zazněla o víkendu z úst Mayweathera kouzelná formulka.

Ta v sobě skrývá krutou pravdu. Lidé skutečně budou chtít tento souboj vidět, ale v drtivé většině půjde o ty, kteří škodolibě očekávají Irův výprask. Jenže tahle masa lidí jim oběma zároveň zajistí díky prodeji televizních práv tučné výdělky.

A ty za tu kritiku a případnou ostudu stojí, co říkáte?

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...