6. dubna 2014 19:05 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Nehoda během slavné klasiky. Seniorka bojuje po srážce s cyklistou o život

Momentka ze závodu Kolem Flander. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Momentka ze závodu Kolem Flander. | foto: Reuters

PRAHA Závod Kolem Flander poznamenala děsivá nehoda. Domácí cyklista Johan Vansummeren nezvládl během slavné jarní klasiky manévr před betonovým ostrůvkem a srazil k zemi ženu. Oba utrpěli těžká zranění, seniorka bojuje o život.

Diváci byli rozmístění podél trati, odkud vyhlíželi skupinu cyklistů. Ti se po asfaltce řítili z kopce dolů. Před betonovým ostrůvkem, na němž celé dění sledovala také hrstka fanoušků, se však musel peloton rozdělit. Jenže Vansummeren nestihl v rychlosti včas reagovat a náraz do hrany obrubníku ho vymrštil přímo na starší ženu, kterou povalil k zemi.

Třiatřicetiletý Belgičan si z nepříjemného střetu odnesl poranění hlavy. Seniorka byla v kritickém stavu. Oba zůstali několik vteřin nehybně ležet, než je záchranáři odvezli do nemocnice.

Závod však poznamenalo i několik dalších nehod. Pro vítězství si nakonec dojel Fabian Cancellara, Zdeněk Štybar obsadil osmnácté místo. (více čtěte ZDE).

lsoLukáš Šonský