Neděle 17. ledna 2021svátek má Drahoslav -5 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: ‚Díky všem doktorům, sestrám a dalším hrdinům.‘ Bartyová vzdala hold tenisem na střeše

Světová jednička Bartyová vzdala netradičně hold zdravotnickému personálu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Světová jednička Bartyová vzdala netradičně hold zdravotnickému personálu. | foto: Reuters

Brisbane Vyzvala bývalého parťáka, vystoupala na střechu nemocnice a vzdala hold všem lékařům a zdravotníkům z první linie. Pěkné gesto předvedla v australském Brisbane nejlepší tenistka současnosti Ashleigh Bartyová. „Lidé tady teď pracují jako otroci a bylo fajn, že se na pár minut mohli rozptýlit,“ ocenil ředitel nemocnice.

„Poslední měsíce byly pro nás opravdu složité. Díky všem doktorům, sestrám a dalším hrdinům. Bylo neuvěřitelné vidět, jak vše funguje,” složila poklonu zdravotnickému personálu Ashleigh Bartyová, která vystoupala na střechu nemocnice v Brisbane, aby sehrála exhibiční klání.

K netradičnímu duelu přizvala poslední vítězka French Open svého bývalého parťáka Patricka Raftera a společně si pak za doprovodu kamer užili netradiční podmínky.

„Bylo to pro všechny něco výjimečného. Lidé tady teď pracují jako otroci a bylo fajn, že se na pár minut mohli rozptýlit. Ashleigh i Patrick tu mají spoustu fanoušků,” vyzvedl jejich přístup samotný ředitel nemocnice David Rosengren.

Dobrý skutek tak může Bartyovou i jejího tenisového partnera těšit. Opačných pocitů se teď dostává mužské tenisové jedničce. Novak Djokovič totiž v minulých dnech zrovna nezapůsobil na své fanoušky, když na sociálních sítích zveřejnil video, jak hraje na španělské antuce.

Semifinále Turnaje mistryň mezi Karolínou Plíškovou a Ashley Bartyovou.
Ashleigh Barty právě vyhrála Turnaj mistryň nad Elinou Svitolinovou.

Zřejmě netušil, že sportovní zařízení, včetně tenisového kurtu, jsou ve Španělsku nadále uzavřeny, a výjimku nemají ani profíci. Teď tak Srbovi na rozdíl od Bartyové, na níž se pěje óda, hrozí trest.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Serena Williamsová je podle Tiriaca při těle | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Serena Williamsová je podle Tiriaca při těle | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Serena Williamsová je podle Tiriaca při těle | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...