Středa 29. června 2022, svátek má Petr, Pavel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Historický zážitek pro Kerberovou, gratulovaly jí vévodkyně. Zatančí si obrem?

Sport

  20:59
LONDÝN - Německá tenistka Angelique Kerberová má za sebou životní odpoledne. A nejen díky triumfu nad Američankou Serenou Williamsovou ve finále ženské dvouhry Wimbledonu.

Kate (vlevo) a Meghan (uprostřed) mluví s Angelique Kerberovou. foto: repro youtube

Třicetiletá rodačka z Brém už byla světovou jedničkou, ovládla Australian Open i US Open. Největšího úspěchu kariéry se ale dočkala v sobotu 14. července 2018.

Ve finále slavného Wimbledonu zdolala hladce 6:3, 6:3 americkou legendu Serenu Williamsovou, které tak deset měsíců po porodu dcery Alexis Olympie, zabránila v zisku rekordního 24. grandslamového titulu kariéry.

Následně se jí dostalo historické pocty. V zákulisí centrálního dvorce ji přišly osobně poblahopřát ostře sledované členky britské královské rodiny - Kate, manželka britského prince Williama a také vévodkyně z Cambridge, a s ní Meghan, manželka prince Harryho a vévodkyně ze Sussexu.

Ty do slavného All England Clubu společně zavítaly vůbec poprvé. A v hledišti si zápas dvou hvězd bílého sportu současnosti náramně užívaly.

Stejně tak za nimi sedící tenisové legendy Billy Jean Kingová a Martina Navrátilové. „Serena se nemohla dostat do rytmu, nedokázala být v tlaku delší dobu. Kerberová dokázala využít síly Sereny ve svůj prospěch,“ okomentovala pro BBC finále Kingová.

„Kerberová vůbec nevypadalo nervózní. Měla jeden špatný game za celý zápas a nerozhodilo jí to. Kerberová vracela Sereně jednu dělovou kouli za druhou a to pro ni muselo být frustrující. Překvapivě nechodila tak často na síť,“ přidala se Navrátilová.

Mimochodem, ačkoliv celková bilance zápasů Kerberové a Williamsové je nyní 6:3 pro Američanku, ve finále grandslamových turnajů vede Němka 2:1. A tím se nemůže jen tak někdo pochlubit. Jak připomnělo BBC, zajímavý by byl i tanec vítězů dvouhry Wimbledonu na závěrečném plesu ve chvíli, kdy tu mužskou ovládne Jihoafričan Kevin Anderson. Ten je totiž o 30 centimetrů vyšší než Kerberová (173 cm).

Vévodkyně Kate, manželka britského prince Williama, a vévodkyně Meghan,...
Američanka Serena Williamsová ve finále Wimbledonu 2018, které ji vůbec nevyšlo.

„Angelique má šanci na to, aby se znovu stala světovou jedničkou. Tohle vítězství jí dá hodně sebedůvěry. A před hráčkami je ještě polovina sezony,“ pousmála se vítězka osmnácti grandslamových titulů ve dvouhře a 31 v deblu (navrch také deseti v mixu).

„Přála bych si, aby lidé viděli, jak hráči a hráčky musí tvrdě dřít, aby došly až sem. Tenis je umění i věda, i když nyní více vědy. Co se týče Sereny, musí se zastavit a zapřemýšlet, čeho chce nadále ještě dosáhnout a pak se podle toho zařídit,“ přidala se Kingová, majitelka dvanácti grandslamových titulů ve dvouhře.

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat