Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Historický zážitek pro Kerberovou, gratulovaly jí vévodkyně. Zatančí si obrem?

Sport

  20:59
LONDÝN - Německá tenistka Angelique Kerberová má za sebou životní odpoledne. A nejen díky triumfu nad Američankou Serenou Williamsovou ve finále ženské dvouhry Wimbledonu.

Kate (vlevo) a Meghan (uprostřed) mluví s Angelique Kerberovou. foto: repro youtube

Třicetiletá rodačka z Brém už byla světovou jedničkou, ovládla Australian Open i US Open. Největšího úspěchu kariéry se ale dočkala v sobotu 14. července 2018.

Ve finále slavného Wimbledonu zdolala hladce 6:3, 6:3 americkou legendu Serenu Williamsovou, které tak deset měsíců po porodu dcery Alexis Olympie, zabránila v zisku rekordního 24. grandslamového titulu kariéry.

Následně se jí dostalo historické pocty. V zákulisí centrálního dvorce ji přišly osobně poblahopřát ostře sledované členky britské královské rodiny - Kate, manželka britského prince Williama a také vévodkyně z Cambridge, a s ní Meghan, manželka prince Harryho a vévodkyně ze Sussexu.

Ty do slavného All England Clubu společně zavítaly vůbec poprvé. A v hledišti si zápas dvou hvězd bílého sportu současnosti náramně užívaly.

Stejně tak za nimi sedící tenisové legendy Billy Jean Kingová a Martina Navrátilové. „Serena se nemohla dostat do rytmu, nedokázala být v tlaku delší dobu. Kerberová dokázala využít síly Sereny ve svůj prospěch,“ okomentovala pro BBC finále Kingová.

„Kerberová vůbec nevypadalo nervózní. Měla jeden špatný game za celý zápas a nerozhodilo jí to. Kerberová vracela Sereně jednu dělovou kouli za druhou a to pro ni muselo být frustrující. Překvapivě nechodila tak často na síť,“ přidala se Navrátilová.

Mimochodem, ačkoliv celková bilance zápasů Kerberové a Williamsové je nyní 6:3 pro Američanku, ve finále grandslamových turnajů vede Němka 2:1. A tím se nemůže jen tak někdo pochlubit. Jak připomnělo BBC, zajímavý by byl i tanec vítězů dvouhry Wimbledonu na závěrečném plesu ve chvíli, kdy tu mužskou ovládne Jihoafričan Kevin Anderson. Ten je totiž o 30 centimetrů vyšší než Kerberová (173 cm).

Vévodkyně Kate, manželka britského prince Williama, a vévodkyně Meghan,...
Američanka Serena Williamsová ve finále Wimbledonu 2018, které ji vůbec nevyšlo.

„Angelique má šanci na to, aby se znovu stala světovou jedničkou. Tohle vítězství jí dá hodně sebedůvěry. A před hráčkami je ještě polovina sezony,“ pousmála se vítězka osmnácti grandslamových titulů ve dvouhře a 31 v deblu (navrch také deseti v mixu).

„Přála bych si, aby lidé viděli, jak hráči a hráčky musí tvrdě dřít, aby došly až sem. Tenis je umění i věda, i když nyní více vědy. Co se týče Sereny, musí se zastavit a zapřemýšlet, čeho chce nadále ještě dosáhnout a pak se podle toho zařídit,“ přidala se Kingová, majitelka dvanácti grandslamových titulů ve dvouhře.

Mohlo by vás zajímat