Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Mistrovský boxerský zápas udělal z krásky zrůdu

Sport

  11:27aktualizováno  21:32
MAGDENBURG - Byl to zápas dvou špičkových světových boxerek. Němky Ina Menzerová a Ramona Kühneová se o víkendu v Magdenburgu utkaly o tři světové pásy v lehké střední váze. Duel ale ukončila obrovská tržná rána na levém obočí vyzyvatelky Kühneové v šestém kole, kterou ji pomohl zakrýt až obvaz přes půlku čela.

Dvě tváře Ramony Kühneové. foto: Lidovky.cz

Ina Menzerová (vlevo) a Ramona Kühneová.

Kdepak make-up, stíny a podobné ženské fígle. Devětadvacetileté Ramoně Kühneové by nebylo nic z toho o víkendu platné. V mistrovském zápase, který v Německu sledovalo na čtyři miliony fanoušků profiboxu, ji totiž v šestém kole otevřela obočí soupeřka a šampionka Ina Menzerová (29).

MENZEROVÁ VS KÜHNEOVÁ:

Zápas tak musel být vzápětí ukončen technický k.o. ve prospěch Menzerové, která zůstává nadále neporaženou mistryní světa (25 vítězství). Větší pozornost ale byla po zápase upřená na zlomenou Kühneovou (15 výher a nyní první porážka), která se s porážkou dlouho nedokázala smířit, a dala tak vzpomenout na památný zápas Lennoxe Lewise s Vitalijem Kličkem z června 2003.

LENNOX LEWIS VS VITALIJ KLIČKO:

Důvod takto krvavého zápase v ženském ringu, navíc v nepříliš vysoké váhové kategorii (do 57,2kg)? Rukavice. Váží 284 gramů a údery v nich jsou, jako rána z děla. "Skutečně cítíte každý úder," potvrzuje Ina Menzerová. "Tyhle rukavice by neměly být používány v ženském boxu," přidává její trenér Michael Timm.

Tato slova ale zdeptané soupeřce asi pramálo pomohou. Z psychicky i fyzicky náročné porážky se bude vzpamatovávat a léčit ještě hodně dlouho. Mezi předchozím duelem a víkendovým uběhly jen dva měsíce, nyní si od boxu odpočine určitě déle...

Mohlo by vás zajímat