Pondělí 23. května 2022, svátek má Vladimír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

VIDEO: Je to vůbec možné? Trump v šoku z brutality mladíka, který si udělal pytel ze seniora v domově důchodců

Mladík, který napadl seniora v detroitském domově důchodců. foto: Reprofoto

PRAHA/DETROIT - Šokující video se objevilo v posledních hodinách na sociálních sítích. Mladík, který byl amatérským boxerem v jednom z detroitských gymů, si udělal doslova boxovací pytel ze sedmdesátiletého seniora v domově důchodců. Video se dostalo až k americkému prezidentu Donaldu Trumpovi.
  16:55

„Lze tomu vůbec věřit? Může to být reálné? Kde je ten dům s pečovatelskou službou a jak se oběti daří?“ napsal na svůj Twitter americký prezident Donald Trump k videu, nad kterým opravdu zůstává rozum stát.

Mladík napadl minimálně jednoho seniora v detroitském domově důchodců.
Mladík, který napadl seniora v detroitském domově důchodců.

Mladý Američan, který už je v rukou michiganské policie, si na něm udělá doslova boxovací pytel z hlavy seniora v domově důchodců. Co k tomu dvacetiletého začínajícího boxera vedlo, proč se u toho natáčel a měl potřebu následně chlubit, je nyní předmětem vyšetřování.

Vedení Westwood Nursing Center v Detroitu, kde k nechutnému incidentu došlo, je v šoku a zahájilo vlastní vyšetřování. Navíc se objevila další videa, ze kterých je možné dedukovat, že nešlo o podobný útok tohoto agresora.

Naše video níže navíc není úplné, na verzích, které byly dostupné na sociálních sítích, je vidět, jak po ataku důchodce stáhne z postele, drží pod krkem a ukazuje krvavé stopy ve tváři své oběti. Vše doprovází rasistickými a nenávistnými větami.

Policejní oddělení už stihlo na sociálních sítích poděkovat těm, kteří videa sdíleli a přispěli tak k zatčení nebezpečného mladíka, který byl členem Norwayne Boxing Gymu. Ten se pochopitelně od jeho chování okamžitě distancoval.

„Děkujeme těm, kteří spolu s námi v posledních 24 hodinách sdílela ona videa na sociálních sítích. Vše je nyní v rukou policejního oddělení ve Westlandu. Ačkoliv tento mladík už není naším členem, budeme pomáhat při vyšetřování. Naším cílem je rozvíjet ducha a tělo v ringu i mimo něj a pomáhat místní komunitě se vzděláním. Něco takové nelze ospravedlnit, distancujeme se o do toho, porušuje to veškeré naše zásady,“ zní mimo jiné v prohlášení na webu této tělocvičny

Pro tu jde o obrovskou ránu, protože se specializuje na černošskou komunitu, snaží se pomáhat i dětem a dospívajícím z různých neziskových programů, každý víkend pak pomáhají v různých sociálních zařízeních pro bezdomovce a starší. Nejspíše právě v rámci podobné výpomoci zrealizoval mladík své nechutné „boxerské pokusy“ na seniorech.

Zatčený muž je momentálně ve vazbě a má téměř jistotu, že se z ní nedostane až do soudu. U něj mu ale bohužel momentálně hrozí maximálně pětileté vězení a skutečnost, že už se nikdy v budoucnu nebude moct zúčastnit jakéhokoliv sociálního programu na pomoc lidem.

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat