Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Nebezpečné setkání. Golfista odmítal odpálit míček kvůli aligátorovi

Sport

  11:45
HILTON HEAD - Ke kuriózní, ale také nebezpečné situaci došlo v průběhu třetího kola golfového turnaje PGA v Hilton Head v Jižní Karolíně. Angličan Ian Poulter se musel na desáté jamce vyrovnat kromě greenu také s pozorovatelem z vody – třímetrovým aligátorem.

Ian Poulter a aligátor. foto: Reprofoto

Jednačtyřicetiletý Brit se dostal se dostal na desáté jamce turnaje v Hilton Head nebezpečně blízko vodě. A to doslova a do písmene.

U břehu jezera byl totiž na jeho odpal na desáté jamce zvědavý i místní aligátor. Poulter se nejdříve rozhodl i přesto k pokusu připravit, míček ale směrem k jamce pod „zubatým“ dohledem z vody poslat nedokázal.

Aligátor (ilustrační foto)
Ian Poulter a aligátor.

„Byly to trochu nervy, co si budeme povídat. Nebylo to nic příjemného,“ komentoval situaci po konci hracího dne Poulter, kterému nakonec přišli na pomoc členové místního klubu a caddy jednoho z jeho soupeřů. Těm se nakonec povedlo zvědavého predátora odehnat a Brit mohl přece absolvovat svůj odpal.

„Na moji další hru ale tato situace neměla žádný vliv,“ dodal Poulter, který na desáté jamce zahrál nakonec dva údery nad par, celkově pak celé kolo na 69 úderů a po třech dnech tak spadl z průběžného třetího na páté místo.

Jeho největším sobotním úspěchem ale určitě bylo, že přežil nebezpečné blízké setkání s netradičním to milovníkem tohoto sportu...

16.dubna 2017 v 11:08, příspěvek archivován: 16.dubna 2017 v 14:30

VIDEO: Fair play to Ian Poulter for still being able to pull out a decent shot here! I'd be terrified. He's 14/1 for the trophy. #RBCHeritage https://t.co/lBiBn0qdaE

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Fair play to Ian Poulter for still being able to pull out a decent shot here! I'd be terrified. He's 14/1 for the trophy. #RBCHeritage https://t.co/lBiBn0qdaE