14. října 2019 5:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Polka zápasila půlku utkání se zlomeným chodidlem, přesto jednohlasně vyhrála

Joanna Jedrzejczyková  zvítězila v zápase UFC se zlomeným chodidlem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Joanna Jedrzejczyková zvítězila v zápase UFC se zlomeným chodidlem. | foto: Reprofoto

Tampa Bývalá mistryně UFC slámové váhy Joanna Jedrzejczyková utrpěla v sobotu večer během zápasu proti Michelle Watersonové zlomeninu chodidla. Zápas ale nakonec polská bojovnice po verdiktu rozhodčích vyhrála. „Na začátku pátého kola jsem si řekla: ‚Dobře, s touto nohou opravdu kopat nemůžu.‘ Cítila jsem bolest, ale v zápalu boje jsem myslela na to, že se mi už nic horšího v zápasu stát nemůže,“ prohlásila po utkání.

Podle vlastních slov si dvaatřicetiletá zápasnice zlomila chodidlo na přelomu druhého a třetího kola na akci UFC Night 161. Po výsledném rozhodnutí rozhodčích ale bývalá mistryně ve slamové váze ( do 52.2 kg) jednohlasně zvítězila.

„Na začátku pátého kola jsem si řekla: Dobře, s touhle nohou opravdu kopat nemůžu. Cítila jsem bolest, ale v zápalu boje jsem myslela na to, že se mi už nic horšího v zápasu stát nemůže. Stejně jsem věděla, že mi doktoři tu nohu dají dohromady,“ prohlásila statečně po utkání Jedrzejczyková.

Rodačka z Olštýna je tak zpátky na své cestě, kdy se chce znovu pokusit získat titul ve slámové váze, momentální držitelkou je Číňanka Weili Zhang, s níž už o zápase vyjednává.

Na celé utkání se můžete podívat zde:


„Zápas s Weili je teď pro mě prioritou. Už jsme měly pár setkání s jejími zástupci, kteří jsou na utkání natěšeni. Sami mi navrhli, ať se bojuje v Polsku. Chtěla bych, aby se to uskutečnilo na Národním stadionu v Polsku ve Varšavě před 60 tisíci diváky. Potřebuji jenom chvíli, aby se mi uzdravila noha, jinak jsem připravena jak nikdy jindy,“ říká odhodlaně Jedrzejczyková.

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

Test celoročních pneumatik | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...