Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Řezáč perlil při rozhovoru. 'Šůsn, happy und aber.' V jedné větě

Sport

  12:53
PRAHA - Česká lyžařská hvězda v dálkových bězích, která toužila i po účasti na olympijských hrách, zazářila při interview po vítězném závodě Birkebeinerrennet v Norsku. Rozhovor vedený ve třech jazycích najednou se stal hitem internetu. Navíc si můžete porovnat, jak se ve znalosti cizích řečí zdokonalil od loňského druhého místa.

Stanislav Řezáč. foto: www.youtube.com

Stanislavu Řezáčovi, osmatřicetileté hvězdě dálkových běhů na lyžích, se dostalo pozornosti, o kterou rozhodně nestál. Běžec, který dokáže vyhrávat padesátikilometrové štreky proti především norským hvězdám, má ovšem problémy při poskytování rozhovorů.

ROZHOVOR ŘEZÁČE V NORSKU V ROCE 2010

Již loni po druhém místě na závodě Birkebeinerrennet v Norsku, kde se závodí s baťůžky na zádech, předvedl rozhovor vedený ve třech jazycích. Že není snadné být mediální hvězdou ale dokázal Řezáč také o rok později. Na stejném místě, tentokrát po vítězném závodě.

ROZHOVOR ŘEZÁČE V NORSKU V ROCE 2011

Česko-anglicko-německý rozhovor se stal opět hitem internetu. Řezáčovi se určitě nedá upřít snaha, ví co se sluší a patří na profesionála, přece jen by se ale asi měl pro příště podobných rozhovorů vyvarovat. Paradoxní na celé situaci je, že při prvním "popleteném" rozhovoru vedle Řezáče stojí parťák z týmu, který umí plynně anglicky...

Autor:

Mohlo by vás zajímat