8. září 2016 13:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Šílený otec cyklisty. Kvůli pádu syna postavil spurtérům do cesty ploty

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 5Diskuse
Šílený závěr etapy na etapovém závodu Tour Cycliste Antenne Reunion. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šílený závěr etapy na etapovém závodu Tour Cycliste Antenne Reunion. | foto: youtube.com

RÉUNION Neuvěřitelně ďábelskou pomstu vymyslel otec jednoho z cyklistů na etapovém závodu Tour Cycliste Antenne Reunion. Po jeho pádu v úvodu první nedělní etapy nastražil před cílem na spurtující cyklisty plůtky, do kterých dva z nich narazili. Trest pro Jeana-Bernarda Boyera? Zatím jen pokuta 300 eur.

Tohle mohlo dopadnout opravdu hrozivě. Klidně i smrtelně. Na videu níže je vidět, jak muž v modrém triku pár stovek metrů před spurtujícími cyklistky chytá spojené plůtky značící cílový prostor a natáhl jej před blížící se závodníky. Naštěstí – pokud se dá toto slovo vůbec použít – jej na vozovku položil.

Cyklisté tak sice do plotů v plné rychlosti nenarazili, dva z nich ale přes bariéry přepadli, navíc jeden z těch, kterým se povedlo této pasti vyhnout, zranil desetiletého hocha z řad diváků. Ten přišel o část palce.

Co dohnalo Boyera k činu, který poslal Paula Riviereho a Bradleyho Potgietera do nemocnice? V úvodu etapy spadl jeho syn Jonathan ještě s Enzem Bernardem a nabourali do bezpečnostních bariér.

„Když jsem viděl svého syna zraněného, chtěl jsem po pořadatelích zastavení závodu. Nikdo mě ale neposlouchal. Začal jsem vidět rudě,“ pronesl pro místní deníky na ostrově nedaleko Madagaskaru Bernard.

„Nechtěl jsem nikomu ublížit, omlouvám se. Když jsem ale viděl svého zkrvaveného syna, dostal jsem vztek,“ zopakoval svá slova i s omluvou den po incidentu. Za ten dostal pokutu 300 eur (cca 8 tisíc korun) a musel k výslechu.

Vztek totiž neměl jen on. Francouz Riviere už na něj stihl podat trestní oznámení, ke stejnému kroku přistoupí také Jihoafričan Potgieter, který ale čeká na příjezd svého právníka. Ten mimochodem vyvázl z pro něj nečekané kolize se zlomenou klíční kostí, jeho kolo bylo na několik kusů.

Stejně jako to Jonathana Boyera, který zůstává v místní nemocnici na jednotce intenzivní péče. „Jeho kolo bylo na čtyři části, helma na dvě, bariéra byla ohnutá, bylo to hrozivé. Nesouhlasím s tím, jak se tady starají o bezpečnost. A nesouhlasím ani s tím, že jsem považovaný za nějakého teroristu,“ dodal Bernard Boyer, který se nejspíše v na malebném ostrůvku v Indickém oceánu zdrží daleko déle, než měl původně v plánu.

Dlužno dodat, že jeho šílená pomsta nakonec splnila účel. Výsledky první etapy závodu byly zrušeny.

  • 5Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky


Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy
Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy

Soutěžíme o poukázky na nákup Tesco Online nákupy v hodnotě 1500 Kč, 1000 Kč a 500 Kč. Objednaný nákup vám kurýr přiveze až ke dveřím, což si pochvaluje i naše redakce eMimino.cz - otestovali jsme dovoz do práce a uspořádali místo oběda společný piknik.

Najdete na Lidovky.cz