Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Skandál na Turnaji mistrů? Zverev měl používat při zápase chytrý telefon

Sport

  11:27
Londýn - Londýnským Turnajem mistrů otřásá menší skandál. Německý tenista Alexander Zverev totiž místo soupeřových úderů odvrací obvinění z podvodného jednání. Během utkání s Řekem Tsitsipasem, kterému podlehl ve dvou setech, totiž podle záběrů kamery používal mobilní telefon. To pravidla zakazují. Talentovaný tenista však vše odmítá: „Telefon jsem měl v šatně.“

Alexander Zverev nevěří výhře nad Rogerem Federerem. foto: Reuters

Kontroverzní moment se odehrál ve druhé sadě, když už měl řecký tenista k dobru vítězství v prvním setu 6:3. Za stavu 2:1 pro Stefanose Tsitsipase totiž Němec rukou sahal do své tašky a pohyby prstů připomínaly ovládání chytrého telefonu. Ač záhadný předmět, jenž měl Zverev v tašce, nikdo neviděl, vzbudil pořádný poprask.

„Nevím, co jste viděli, ale telefon to určitě nebyl. Ten jsem si nechal v šatně, ostatně jako vždycky,“ bránil se obvinění z manipulace s mobilním telefonem sedmý hráč světa. Dokonce přidal i svou verzi se záhadným předmětem v tašce. Když jej vybídli novináři otázkou, s čím si hrál v tašce, odpověděl: „Myslíte láhev s vodou? Asi s lahví s vodou,“ tvrdil Zverev.

Pokud se Zverevovi přítomnost chytrého telefonu či jakéhokoliv jiného komunikačního zařízení dokáže, čeká ho velký průšvih. ATP, stejně jako ITF, totiž přísně zakazuje jakoukoliv přítomnost těchto zařízení na utkání. Mohlo by totiž docházet k ovlivňování zápasu sázkami či nepovolené komunikaci s trenérem.

Alexander Zverev nevěří výhře nad Rogerem Federerem.
Roger Federer po boku Alexandra Zvereva při čtyřhře v Laver Cupu.
Autor:

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...